DeFacto ve eCommera’dan omni-channel satış deneyimi

İşbirliğinin ilk sonuçları olumlu.

25.08.2016 - 08:20 | MediaCat

Isobar bünyesinde faaliyet gösteren eCommera, DeFacto için Türkiye’nin gerçek anlamda ilk omni-channel satış deneyimini gerçekleştirdi.

Omni-channel parekendeciliği büyüme ve kârlılık için bir koşul olarak benimseyen DeFacto ile beş haftalık bir çalışma gerçekleştiren eCommera markanın omni-channel’a geçişini ve uyumunu sağlayacak iş planını detaylandırarak uygulanabilir hale getirdi. DeFacto’nun mevcut ERP ve satış-ticaret platformuna tamamen uyum sağlayacak şekilde, altı ay içinde hayata geçirilen uygulamayla birlikte eCommera “online al, mağazaya gönder”, “mağazadan al, eve gönder”, “satışı sakla” gibi çoklu kanal yönetimi işlevlerinin markaya sağlayacağı katma değeri de belirledi. Yatırım geri dönüş maliyetinin netleşmesiyle beraber ise eğitim, iş akışı değişimi ve teknoloji entegrasyonunu içeren kapsamlı bir çalışma yapıldı.

DeFacto ve eCommera'dan omni-channel satış deneyimi

İlk sonuçlar olumlu

Yeni girişimiyle birlikte online siparişlerde yüzde 15 artış yakalayan marka “tıkla, mağazaya yolla” seçeneğiyle hem zaman ve teslimat maliyetinden de tasarruf sağladı. 200 satış noktasında uygulanan “mağazadan yolla” ve “ürünü ayır ve mağazada satın al” fonksiyonlarının gelecek dönemde tüm satış kanallarına entegre edilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili konuşan DeFacto E-ticaret ve Çoklu Kanallar Direktörü Eser Erkan şu yorumda bulundu:

Türk perakende pazarında tartışmasız en iyi ve en esnek müşteri satış deneyimini sunmak bizim için oldukça heyecan verici. eCommera ortaklığımız olmasaydı bu kadar kısa sürede ve bu kadar etkili bir şekilde bu noktaya ulaşmamız imkânsızdı. eCommera ekibinin profesyonelliği ve taleplerimize karşılık geliştirdiği yaratıcı çözümlerden çok etkilendik doğrusu.Bu girişimimizle Defacto’nun büyümesini ve değişmez müşteri memnuniyetini de garanti ettik diyebilirim. İlerde uluslararası bazda da e-ticaretimizi genişletmek üzere yine eCommera ile yakından çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.