MediaCat

Dave Trott’u tanımanız için 5 neden

Sektörün en yaratıcı zihinlerinden Kreatif Direktör ve Yazar Dave Trott, bu sene Brand Week Istanbul’da.

Dave Trott’u tanımanız için 5 neden

Brand Week Istanbul 6-10 Kasım tarihlerinde Legends temasıyla efsaneleri bir araya getiriyor. Reklamcılık dünyasına adını kazımış efsanevi isimlerden Kreatif Direktör ve Yazar Dave Trott’u Brand Week Istanbul sahnesinde dinlemeden önce kendisini yakından tanıyalım.

Reklamcılığa fırtınalı bir yolculuk

Trott, bulunduğu konuma tepeden düşmüş biri değil. 16 yaşındayken Doğu Londra’da okuduğu okuldan ayrılarak bir fabrikada mühendis çırağı olarak işe giren Trott, eğitimine bir sanat okulunda devam etmiş. Reklamcılıkla ise New York Pratt Enstitüsü’ne devam ettiği dönemde Carl Ally adlı bir firmada çalışmaya başladığı dönemde tanışmış.

Danimarka’dan Güney Amerika’ya sefer yapan bir gemide güverte personeli olarak çalışan Trott, 1971 yılında Londra’ya dönerek bir bankada işe girmiş ve eş zamanlı olarak porfolyosunu gönderdiği reklam ajanslarından Boase Massimi Pollitt’te (BMP) -şu an DDB London- reklamcılık kariyerine resmî olarak başlamış.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.