MediaCat

DAS 17’de kaçırmamanız gereken konuşmacılar

Geleceği kaçırmamak için Digital Age Summit’te mutlaka dinlemeniz gereken konuşmacılardan birkaçına birlikte bakalım.

DAS 17’de kaçırmamanız gereken konuşmacılar

Dünyanın çehresini değiştiren dijital devrimin hayat verdiği tüm yenilik, platform ve işbirliklerinin nabzını tutan Digital Age Summit, bu yıl da teknolojinin insanileşen yüzüyle konuklarını 3-4 Mayıs tarihlerinde selamlamaya hazırlanıyor. Alanında uzman birçok ismin sahne alacağı DAS 17’nin öne çıkan konuşmacılarından beşine buradan göz atın.

Marcus Du Sautoy

Oxford Üniversitesi Matematik Profesörü

DAS 17'de kaçırmamanız gereken konuşmacılarOxford Üniversitesi bünyesinde 1995 yılında kurulan ve o tarihten bu yana “kavrayışımızın zeminini oluşturan temel bilimsel değerleri göz ardı etmeden, bilimin topluma anlatılması” amacıyla faaliyetlerini sürdüren Simonyi Professor for the Public Understanding of Science kürsüsünün şimdiki sahibi: Marcus Du Sautoy.

Sayı teorisi ve simetrinin matematiği gibi konularda araştırmalarda bulunan, akademik çalışmalarının yanında ise Richard Dawkins’ten devraldığı Simonyi Professor for the Public Understanding of Science kürsüsündeki rolü gereği toplumu mümkün olan her formda bilimle buluşturan bir isim Du Sautoy. BBC için çekilen The Story of Maths ve BBC 2’nun uzun soluklu serisi Horizon için imza attığı The Hunt for AI ve How Long is a Piece of String gibi bölümlerle ismini milyonlara duyuran Du Sautoy, The Music of the Primes (2003), Finding Moonshine (2008), The Number Mysteries (2010) ve What We Cannot Know (2016) adlı popüler bilim kitaplarıyla da tanınıyor.

Mark Mullen

Atom Bank CEO ve Kurucu Ortağı

DAS 17'de kaçırmamanız gereken konuşmacılar1989 yılında Midland Bank PLC bünyesindeki Forward Trust Group’ta başlayan Mark Mullen, burada geçirdiği 10 yılda kişisel finansman, taşıt finansmanı, varlık finansmanı ve kurumsal strateji gibi alanlarda görev aldı.

2000 yılında katıldığı HSBC bünyesinde 14 yıl boyunca görev alan ve pazarlama iletişimi dahil olmak üzere farklı alanlarda firmanın geleceğini şekillendiren isimlerden biri olan Mullen 2014 yılın mart ayında yepyeni bir bankacılık deneyimi üzerine inşa ettiği Atom Bank’ı kurdu. Halen Atom Bank’ın CEO’luğunu yürüten Mullen, basitlik üzerine kurduğu Atom Bank’ın vizyonunu şu sözlerle ifade ediyor: “Atom deneyiminin her adımını sadelik ve kolaylık ekseninde işliyoruz. Bürokrasiden ve evrak işlerinden nefret ediyor, bu yüzden bu kelimeleri hayatınızdan çıkarıyoruz.”

Jasmin Deniz Karataş

Accenture Digital Interactive Stratejik Tasarım & Oyunlaştırma Danışmanı

DAS 17'de kaçırmamanız gereken konuşmacılar2006 yılında medya tasarım stajyeri olarak başladığı kariyerinde süratle zirveye doğru ilerleyen Jasmin Deniz Karataş, Mart 2015’ten bu yana dijital dünyada bütünsel ve mükemmel müşteri, kullanıcı, oyuncu deneyimleri yaratmak amacı doğrultusunda Accenture Digital Interactive Stratejik Tasarım & Oyunlaştırma Danışmanı olarak görev alıyor.

Klasik endüstri & strateji tasarımından dijital servis tasarımına uzanan bir yelpazede donanımlı olan Karataş, oyunlaştırma tasarımı, insan odaklı tasarım ve kullanıcı deneyimi alanlarındaki uzmanlığına dayanarak insan odaklı tasarımın bugünün teknolojilerini, ürünlerini ve servislerini yaratmak için mükemmel bir akış açısı getirdiğine inanıyor.

Prof. Dr. Metin Sitti

Max-Planck Institute Direktörü; Carnegie Mellon Üniversitesi Öğretim Üyesi; nanoGriptech Kurucusu

DAS 17'de kaçırmamanız gereken konuşmacılarMetin Sitti, Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayan, oradan sırasıyla Tokyo Üniversitesi, Kaliforniya Üniversitesi ve Carnegie Mellon Üniversitesi’ne uzanan kariyeri boyunca mikro/nano robotik, biyomimetik mikro/nano sistemler, güdümlü kendiliğinden kurulum ve biyonanoteknoloji gibi konularda heyecan verici çalışmalara imza atmış bir akademisyen.

Akademik dünyadaki pratiklerinden ilhamla kurduğu şirketi nanoGriptech ile kertenkele familyasından olan gekoların ayaklarındaki dokudan esinlenerek ürettiği olağanüstü yapışkan yüzey materyali ile NASA, ABD Savunma Bakanlığı ve Fortune 500 şirketlerine farklı alanlarda çözümler sunan Prof. Dr. Metin Sitti, yeni dünyanın en heyecan verici bilim insanlarından biri.

Dr. Tolga Kurtoğlu

XEROX PARC CEO’su

DAS 17'de kaçırmamanız gereken konuşmacılarDünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un Ar-Ge şirketi PARC (Palo Alto Research Center) Dr. Tolga Kurtoğlu’nun liderliğinde yolunda devam ediyor. Fortune 500 ve Global 1000 şirketlerine özel Ar-Ge hizmetleri, teknoloji ve özel uzmanlık sunan şirkete 2010 yılında katılan Kurtoğlu, odak alanları ve yetkinlikleri farklı ticari müşteriler ve resmi kurumlara yönelik, Xerox’un Ar-Ge yatırımlarını ve inovasyon portföyünü yönetiyor. Bu alanlar arasında insan merkezli inovasyon hizmetleri, akıllı ajanlar ve sistemler, temiz enerji, akıllı paketleme, makine öğrenimi ve analiz, güvenlik ve gizlilik, basılı elektronik ve dijital üretim gibi başlıklar yer alıyor.

Dr. Kurtoğlu’nun saygın ödülleri arasında Prognostik ve Sağlık Yönetimi Konferansında IEEE En İyi Mesleki Makale Ödülü, IEEE Robotbilim ve Otomasyon Derneğinden (IEEE RAS) IEEE En İyi Uygulama Makalesi Ödülü, NASA Ames Teknik Mükemmellik Ödülü, PARC Mükemmellik Ödülü, PARC Altın Meşe Palamudu Ödülü ve Dexterous Robot Hand Tasarım Yarışmasında En İyi Tasarım Ödülü var.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.