Danone Türkiye’ye yeni yönetim kurulu başkanı

Yeni yapılanmayla birlikte Danone Türkiye'de yönetim kurulu başkanlığını üstlenecek isim belli oldu.

01.11.2021 - 12:12 | MediaCat

Danone’nin yereli güçlendirmek ve sinerji yaratmak amacıyla hayata geçirdiği yeni organizasyon modeli Local First’ün (Önce Yerel) Türkiye’de de uygulanmaya başlaması üzerine Danone Türkiye’de sütlü ürünler, su ve uzman beslenme ürünleri olmak üzere tüm iş birimleri tek çatı altında toplandı. Yeni yapılanmayla birlikte Danone Türkiye’de yönetim kurulu başkanlığına 2010 yılından bu yana Danone’de üst düzey yöneticilik yapan Cem Küçükcan atandı. Aynı zamanda Danone Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de üstlenen Küçükcan, son olarak Danone Uzman Beslenme Ürünleri Türkiye, Ortadoğu ve Dış Pazarlardan Sorumlu Başkanı unvanıyla, çalışmalarını İngiltere’de sürdürüyordu.

İş birimlerini bir araya getiren yeni model ile faaliyet gösterdikleri farklı kategorilerde ortak bir sinerji yaratacaklarını belirten Danone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Cem Küçükcan, “Tüm iş birimlerimizin Danone Türkiye çatısı altında toplanmasıyla daha yalın bir organizasyon yapısına geçiyoruz. Kaynaklarımızı daha verimli ve etkin kullanacağımız bu yapı sayesinde büyümeye ve değer yaratmaya odaklanacağız. Danone Türkiye’nin ülkemizdeki büyümesini hızlandırırken yatırımlarımızı artırarak sürdürmeyi ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermeyi hedefliyoruz” dedi.

120’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren Danone’nin sürdürülebilirlik odağına dikkat çeken Küçükcan, “Covid-19 pandemisiyle birlikte sağlık ile gıda arasında kurulan ilişki yeniden şekillenirken, sağlıklı ve sürdürülebilir ürünlerin önemi daha da ön plana çıktı. İnsan sağlığı ile gezegen sağlığının birbirine bağlı olduğundan hareketle sorumluluklarımızın yalnızca fabrika kapılarıyla sınırlı olmadığını biliyor, ürünümüzle, insanımızla, doğamızla iyinin peşinde koşuyoruz. Yeni yapımız sayesinde ‘Tek Gezegen. Tek Sağlık’ vizyonumuzu daha bütünleşik bir anlayışla ele alarak toplumumuz için değer yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise Southern New Hampshire Üniversitesi’nde pazarlama ve iş idaresi alanında tamamlayan Cem Küçükcan, sağlık sektöründeki kariyerine 1997 yılında başladı. Çokuluslu şirketlerde birçok üst düzey yöneticilik ve genel müdürlük rolü üstlenen Küçükcan, Danone ailesine 2010 yılında Danone Medikal Beslenme Türkiye ve HUB Genel Müdürü olarak katıldı. Küçükcan, 2014 yılında Danone İngiltere ve İrlanda Genel Müdürlüğüne atanmasının ardından Danone bünyesinde farklı iş birimlerinde Avrupa Bölge Başkanlığı ve BDT, Türkiye, Ortadoğu ve Dış Pazarlar Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.