MediaCat

Daha az trafik için 30 bin oyuncak araba

İsveçli toplu taşıma markasından 30 bin oyuncak arabalı bir enstalasyon.

Daha az trafik için 30 bin oyuncak araba

Araç yoğunluğundan kaynaklı trafik kargaşasına ve karbon salımına dikkat çekme niyetindeki İsveçli toplu taşıma şirketi Västtrafik, direksiyon bırakarak toplu taşımayı kullanacak 30 bin araç sahibine iki hafta boyunca ücretsiz ulaşım sağlamayı planlıyor. Marka mesajını kuvvetlendirmek adına da farklı bir yola, 30 bin oyuncak arabadan oluşan bir enstalasyona başvuruyor.

Forsman & Bodenfors imzalı kampanyada bölgedeki araç sayısının yüzde 15’ine denk gelen 30 bin oyuncak araba yan yana dizildi. Västtrafik CEO’su Lars Backström, enstalasyonun ücretsiz deneme inisiyatiflerinin etkisini canlandırma amacıyla oluşturulduğunu söylüyor.

30 bin aracın iki haftalığına trafikten çekilmesi halinde bölgede trafik 60 futbol sahası büyüklüğünde bir alan kadar rahatlayacak ve 2 bin 500 ton karbondioksit atmosfere karışmamış olacak.

14,5 metre uzunluğunda ve 4,3 metre genişliğindeki enstalasyonun beş kişinin emeğiyle 24 saatte tamamlanışının bir dakikaya sığdırılan özeti işe şöyle:

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.