MediaCat

Dağınık sevenlere Eti Canga

Rafineri Stratejik Planlama Ekip Lideri Canan Pehlivanoğlu MediaCat için “Eti Canga” reklamını stratejik açıdan değerlendirdi.

Dağınık sevenlere Eti Canga

2011’de Eti, yer fıstıklı, nugalı yeni bir çikolata barı lanse etmeye karar verdi.

Marka yeni ürününün reklam filmi için Rafineri Reklam Ajansı ile anlaştı. Ajansın Stratejik Planlama Ekip Lideri Canan Pehlivanoğlu MediaCat için “Eti Canga” reklamını stratejik açıdan değerlendirdi.

“Hedef, Snickers, Metro ve Maximus gibi güçlü rakiplerin olduğu kategoride ayrışmaktı. Yaratıcı stratejiye yön vermesi için açlığı yok etme ve enerji gibi alanların dışında, sahiplenilecek yepyeni bir alan bulmak gerekiyordu.

Ne yaptık? Öncelikle bu ürünü neyin farklılaştıracağını bulmak için onunla uzun zaman geçirdik. Bu açıdan çok şanslıydık, çünkü cidden çok farklıydı. Düzgün bir şekli yoktu, yer fıstıkları bütündü, her biri birbirinden farklıydı, çikolatası sanki bodoslama dökülmüştü. Ona aşık olmamak imkânsızdı. Bu durum, 15-22 yaş gençlerle bu ürünü buluşturacak ortak paydaya da ışık tutuyordu. Bu bar dağınıktı ve kendi dağınıklıklarından inanılmaz mutlu gençler, kendi ortamlarını dağınık seviyorlardı.

İşte bu yüzden, yeni ürünü “Dağınık Sevenlere Dağınık çikolata barı” olarak konumlandırdık.

Bu konumlandırmadan, ürünün, “jungle” ve “kanka” kelimelerinden esinlenen ismi Canga’yı oluşturdu.

İletişimde ise, gencin dağınık seven ruh haline ve ürünün kendisine gönderme yapacak, Canga ismine yakışır bir görsel ikona ihtiyacımız vardı. Bu ihtiyaç, bir görsel yaratıcı çözümle cevap buldu ve Canga gorili doğdu.

Bugün stratejimiz, Canga gorilini sürekli genç hayatına entegre etmek ve onunla iletişime geçmesini sağlamak. Film ve açıkhava kullanımının dışında, Facebook sayfasında yakalanan interaksiyon, dağınıklık ve Canga gorilinin etkili olduğunun göstergesi.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.