MediaCat

D&AD’den Türkiye’ye ödül

TBWA\Istanbul, D&AD’den 1 Yellow Pencil kazanarak döndü.

D&AD’den Türkiye’ye ödül

Dünyanın en zorlu yaratıcılık yarışı olarak değerlendirilen D&AD Ödülleri, bu yıl Türkiye için büyük bir başarıya sahne oldu. TBWA\Istanbul’un Kino İstanbul için hazırladığı Fear & Fantasy Festival çalışması Branding kategorisinde Yellow Pencil’a layık görüldü. Fear and Fantasy Festival ile birlikte Türkiye’den ilk kez bir ajans organizasyondan Yellow Pencil’la ayrılmış oldu.

Fear and Fantasy Festival

Reklamveren: Kino İstanbul
Reklam Ajansı: TBWA\Istanbul
Kategori / Alt kategori: Branding / New Branding Schemes
Ödül: Yellow Pencil

Bu yıl toplamda 720 Kalem dağıtılan D&AD’de en değerli ödül olarak nitelenen Black Pencil’a uzanan 6 iş oldu. 58 çalışma Yellow Pencil kazanırken, 196 proje Graphite Pencil ve 460 proje Wood Pencil’la ödüllendirildi. Bu şekilde, ABD üst üste üçüncü yıl en fazla ödül kazanan ülke olmayı başardı. Droga5, Yılın Ajansı unvanını kazanırken; Jones Knowles Ritchie, Yılın Tasarım Ajansı; Academy Films, Yılın Prodüksiyon Şirketi ve Apple da Yılın Müşterisi unvanını aldı. Sanatçı ve Sahne Tasarımcısı Es Devlin ise President’s Award ile ödüllendirildi.

Bu yıl Black Pencil’a uzanan işler ise şöyle:

The Truth is Worth It

Reklamveren: New York Times
Reklam Ajansı: Droga5
Ödül: 2 Black Pencil

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.