D&AD 54’üncü kez başvuruları bekliyor

Mayıs ayında sahiplerini bulacak ödüller için rekabet başlıyor.

14.10.2015 - 10:59 | Tuğba Özögretmen

D&AD 54’üncü kez başvuruları bekliyor

Bu yıl 54’üncüsü düzenlenen ve dünyanın en prestijli ödül organizasyonlarından biri olarak kabul gören D&AD Ödülleri başvuruları kabul etmeye bugün başlıyor. Organizasyon bu yıl bazı heyecan verici ilkleri de bünyesinde bulunduruyor. Ana kategorilere eklenen PR ve Medya’nın dışında, yeniden yapılandırılan alt kategoriler de mevcut. D&AD CEO’su Tim Lindsay yeniliklere yönelik olarak yaptığı açıklamada, “PR ve Medya birimlerinin işlevinin, ayrı bir ajans tarafından tasarlanan yaratıcı kampanyayı desteklemek ve yükseltmek olduğu dönemler vardı; şimdi ise yaratıcılığın sınırları belirsizleşti. Başarılı kampanyalar artık yalnızca reklam ajanslarının tekelinde değil; yaratıcılık artık bu şekilde sınıflandırılmıyor.” dedi.

2015’te Kitap Tasarımı kategorisinin yoğun ilgi görmesi üzerine, bu alana da alt kategoriler eklendi. Ürün Tasarımı kategorisi bu yıl, 3D baskı ürünleri ve giyilebilir teknolojileri de bünyesine kattı. Grafik Tasarım’da ise basılı oyun başvuruları da kabul edilmeye başlandı. Farklı olarak Radyo Reklamları kategorisinde markalı sesli içerikler de değerlendirilmeye alınacak. Dijital Pazarlama dalında ise sosyal video (social video) içerikleri bir yenilik olarak karşımızda.

D&AD’nin Next Director ve Next Photographer Awards organizasyonları için de başvuruların başladığını hatırlatalım.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.