Çünkü gerçek aşkın gözü kördür

Bu Sevgililer Günü'nde yalnızca sevgilinizi değil, soyu tükenmekte olan çirkin ve unutulmuş bir hayvanı da sevindirmeye ne dersiniz?

10.02.2017 - 16:06 | Arzu Nilay Kocasu

Çünkü gerçek aşkın gözü kördür

Birleşik Krallık’ta her yıl 25 milyon Sevgililer Günü kartı sahiplerine ulaşarak sonsuza dek sürmesi temenni edilen bir aşkı en içten duygularla perçinliyor. Çoğu zaman sevimli hayvanların yürek ısıtan, tebessüm ettiren ve bakanın ruhunu okşayan hallerinin yer aldığı bu kartlar en azından bir kereliğine de olsa çirkin ve unutulmuş hayvanlara yer verseydi ne olurdu dersiniz?

Çok iyi olur, çok da güzel olurdu elbette. IUCN (International Union for the Conservation of Nature / Uluslararası Doğayı Koruma Birliği) verilerine göre gezegenimizde tehlike altında olan 24.307 tür yaşıyor. WWF’nin açıklamasına göre uzmanların türlerin yok olma hızı hakkındaki öngörüleri halihazırda yaşanan kaybın insanoğlunun yaşamadığı bir Dünya’ya kıyasla 1000 ila 10 bin kez daha yüksek olduğu yönünde.

Velhasıl bazı hayvanlar sevimli oldukları için daha göz önünde; bazılarıysa çirkin ve unutulmuş, varlığının yeryüzünden tamamen silinmesini bekliyor. (Sevimli oldukları halde türleri tükenen hayvanlar da var elbette, ancak insan denen türün gaddarlığı tek bir habere nasıl sığabilir?) Duruma dikkat çekmek ve yaklaşan Sevgililer Günü’nde âşıkların birbirlerine sevimli hayvanların yerine biraz da sevimli olmayan hayvanların yer aldığı kartlar yollamalarına vesile olmak isteyen İngiltere menşeli reklam ajansı Droga5; Proboscis Maymunu, Babirusa, Kel Uakari ve Damla Balığı gibi “dünyanın en çirkin hayvanları” listelerinin gediklilerinin yer aldığı bir dizi Sevgililer Günü kartı hazırladı.

Ajansın “Çünkü gerçek aşkın gözü kördür” diyerek hazırladığı internet sitesi Uglyandforgotten.com’dan satışa sunulan kartlardan elde edilen gelirler, kartın üzerindeki hayvanın hangisi olduğuna göre, Yayasan Adudu Nantu International, Amazon Conservation Association, Marine Conservation Institute ve Greater Adjutant gibi derneklere gidecek.

Çünkü gerçek aşkın gözü kördür

Çünkü gerçek aşkın gözü kördür

Çünkü gerçek aşkın gözü kördür

Çünkü gerçek aşkın gözü kördür

Çünkü gerçek aşkın gözü kördür

Çünkü gerçek aşkın gözü kördür

Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.