MediaCat

Çubuklu değil sosisli forma

İngiliz amatör futbol kulübünden prostat kanserine karşı mücadeleye formalı destek.

Çubuklu değil sosisli forma

İngiltere’de amatör ligde mücadele eden Kuzey Yorkshire ekiplerinden Bedale AFC, forma sponsorunun sosis üreticisi Heck Sausages olmasından mütevellit, geçtiğimiz yıl yeşil sahalarda sosis desenli formalarla mücadele etmişti. Bedale AFC’nin sosis desenli formaları geçtiğimiz yıl da dikkat çekmişti ama kulüp 2018/19 sezonu için çıtayı biraz daha yükseltti.

Bedale AFC oyuncularının yeni sezonda giyeceği formalar, ızgara tadındaki kaleci formasını saymazsak, âdeta birer sosisli sandviç. Sosis temasından elbette forma numaraları da nasibini alıyor. Sosis şeklindeki sırt numaralarının hemen üzerinde, Liverpool FC’nin sloganı “You’ll Never Walk Alone”un biraz değişik versiyonu, “You’ll Never Pork Alone” yazılı.

Kulübün, insanın gözünü rahatsız edecek seviyede ‘sosisli’ bu formaları tercih etmesinin ise bambaşka bir nedeni var. Zira formaların satışından elde edilen gelirin bir kısmı, prostat kanserine bağlı ölümleri engellemek adına faaliyet gösteren Prostate Cancer UK’e bağışlanıyor. Sosisli forma satışından prostat kanseri hastaları için şu ana kadar toplanan miktar ise 140 bin pound civarında.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.