MediaCat

Crocs üretim malzemesini değiştiriyor

Marka, 2030 yılına kadar karbon nötr olma hedefinde.

Crocs üretim malzemesini değiştiriyor

Crocs, ikonik terliklerinin karbon ayak izini azaltmak için üretim materyalini biyo-bazlı yeni bir malzemeyle değiştireceğini duyurdu.

2030 yılına kadar karbon nötr olma taahhüdünde bulunan Crocs, yeni ürünlerini Croslite adını verdiği daha çevre dostu bir malzemeden üretecek. Bir çift terliğinin karbon ayak izinin 3,94 kilogram olduğunu belirten marka, böylelikle bu oranı yarı yarıya düşürecek. Şirketten gelen açıklamaya göre yeni ürün 2022’nin başlarında raflardaki yerini alacak ve görüntü, hissiyat ve işlev bakımından eskisinden farklı olmayacak.

Sürdürülebilirlik taahhüdünün yanı sıra 2021’in sonuna kadar yüzde 100 vegan olmayı hedefleyen Crocs, ambalajları için de sürdürülebilir alternatifler araştırıyor. Marka ayrıca geridönüşüm ve yeniden satış yoluyla terliklerine ikinci bir hayat vermenin yolları üzerinde çalışıyor.

Crocs, ofislerinde ve dağıtım merkezlerinde yenilenebilir kaynaklı enerjiye geçiş dahil olmak üzere kaynak kullanımına da yatırım yapacak. Marka, tüm değer zincirindeki azaltma çabalarına ek olarak kalan emisyonları dengelemek için mevcut en etkili kaynaklardan yararlanarak karbon kredileri de satın alacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.