Corio’dan Tarsus’a alışveriş merkezi

Avrupa'nın en önemli gayrimenkul yatırım şirketlerinden Corio, İskenderun projesinin ardından şimdi de...

26.08.2008 - 14:40 | MediaCat

Avrupa’nın en önemli gayrimenkul yatırım şirketlerinden Corio, İskenderun projesinin ardından şimdi de Adana ve Mersin arasında yer alan, Mersin’in en önemli ilçesi Tarsus’u, yeni bir alışveriş ve yaşam kültürüyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Corio Türkiye, Adana ve Mersin arasında yer alan ve stratejik bir konuma sahip olan Tarsus’un ilçe merkezinde yeni bir alışveriş merkezi projesine imza atmaya hazırlanıyor. İlçenin ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan proje, 2008’in son çeyreğinde start alarak, toplam 25 bin metrekarelik kiralanabilir bir alan üzerinde Acteeum Grup ortaklığıyla inşa edilecek. Tarsus’la beraber Adana ve Mersin’in de en önemli eğlence ve yaşam alanlarından biri olması hedeflenen projenin, 2011 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanıyor.

Toplam 25 bin metrekare üzerine kurulacak olan ve iki alışveriş katından oluşması planlanan Corio Tarsus Alışveriş Merkezi’nin, Türkiye ve dünya çapında birçok markaya ev sahipliği yapması hedefleniyor. Tarsus AVM’de bin 500 metrekarelik sinema salonları, 700 metrekarelik açık ve kapalı yemek alanları, 800 araç kapasiteli otopark, çocuklar için eğlence alanları ve parklar yer alacak. Hipermarket ve elektronik market de projede olması planlanan diğer büyük mağazalar. Toplam 50 milyon Avro yatırım değeri bulunan Tarsus Alışveriş Merkezi, Corio’nun Türkiye’deki 11’inci yatırımı olma özelliğini taşıyor.

Corio Türkiye ve Acteeum Grup Türkiye genelinde birçok projeye ortak imza atarak, toplam 300 milyon Avro’luk yatırım değeri taşıyan alışveriş merkezleri inşa etmeyi hedefliyor.

Corio Türkiye CEO’su Koray Özgül, finans çevrelerindeki global kriz söylentilerine rağmen Corio’nun Türkiye’ye olan inancını yeni projelerle gösterdiğini belirtirken proje hakkında şunları söylüyor: “Tarsus, 3 bin yıl öncesine dayanan zengin tarihi ile Doğu Akdeniz bölgesindeki önemli ilçelerden biri. Ticari faaliyetleri ile bölgesel pazarın merkezi olmakla kalmayıp aynı zamanda Adana ve Mersin gibi potansiyeli yüksek iki önemli ilin kesişme noktasında yer alıyor. Ancak Tarsus gibi önemli bir kent, halen bir alışveriş merkezine sahip değil. Acteeum ve Corio olarak bu eksikliği gidereceğimiz için son derece memnunuz. Acteeum Grup tarafından yürütülecek projenin yüzde 100 hissesi de Corio Türkiye’ye ait olacak. Bu kalkınmış Akdeniz kentinin ilçe merkezinde ilk alışveriş merkezini açarak, Türk portföyüne önemli değerler katacağımıza inanıyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.