Converse’ten havayı temizleyen murallar

City Forests projesi bir yandan şehirleri güzelleştirirken diğer yandan havayı temizlemeyi hedefliyor.

12.11.2020 - 17:07 | Arzu Nilay Kocasu

2003 yılından bu yana Nike çatısı altında faaliyet gösteren ABD menşeli ayakkabı üreticisi Converse, dünyanın dört bir yanından bir araya getirdiği yerel sanatçılarla havayı temizleyen bir sanat projesine imza atıyor. Ağustos 2019’dan bu yana süren City Forest kampanyası kapsamında aralarında Bangkok, Varşova, Belgrad, Sao Paulo ve Sidney’in de bulunduğu farklı şehirleri ziyaret ederek bu şehirlerin sokaklarındaki duvarları havadaki kiri absorbe eden fotokatalitik boyayla renklendiren marka, işbirliğine gönüllü sanatçıların izini sürmeye devam ediyor.

Bugüne kadar gittiği şehirlere 4 bin 594 ağacın üreteceği oksijene eşdeğer temiz hava sağlayan City Forests inisiyatifi hakkında detaylı bilgiye conversecityforests.com adrsinden ulaşabilir, projenin gerçekleştirildiği şehirlerdeki muralları ve eserlerin sahiplerini daha yakından tanıma fırsatına erişebilirsiniz.

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.