MediaCat

Concordia adlı geminin batışı belgesel oldu

National Geographic Channels International İtalyan prodüksiyon devi DOCLAB ile ortaklaşa Isola del Giglio kıyısında kayalıklara çarparak yan yatan Concordia adlı geminin batışıyla ilgili 1 saatlik özel bir belgesel hazırladı.

Concordia adlı geminin batışı belgesel oldu

National Geographic Channels International İtalyan prodüksiyon devi DOCLAB ile ortaklaşa Isola del Giglio kıyısında kayalıklara çarparak yan yatan Concordia adlı geminin batışıyla ilgili 1 saatlik özel bir belgesel hazırladı. “Facianın Ayak Sesleri: Costa Concordia” adlı program 29 Şubat Çarşamba akşamı saat 23:00’te National Geographic Channel ekranlarında olacak.

13 Ocak 2012 tarihinde İtalya kıyılarında karaya oturarak yan yatan Costa Concordia yolcu gemisi tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. 32 yolcunun hayatını kaybettiği kazanın perde arkasının anlatıldığı belgeselde kurtulanların yaşadıklarının yanı sıra tahliye sırasında çekilen görüntülere de yer veriliyor. Son yılların en büyük trajedisi yolculuk boyunca ve geminin yan yatmaya başladığı gergin dakikalar boyunca gerek kameralarla gerek cep telefonlarıyla çekilen görüntü ve anlatımlarla ekrana taşınıyor. 

Yolcular, kurtarıcılar ve görgü tanıkları ilk ağızdan facianın nasıl gerçekleştiğini anlatıyor ve kaza sırasında nelerin yanlış gittiğine açıklık getirecek açıklamalarda bulunuyor.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.