Come4.org’un yaratıcısı bu kez farklı olanı onurlandırıyor

Asta Philpot 'beni onaylamıyor olman umurumda değil' mesajını mizahla iletiyor.

25.04.2014 - 10:12 | Ali Kuru

Asta Philpot 'beni onaylamıyor olman umurumda değil' mesajını mizahla iletiyor.

Kendisini doğumundan itibaren kısıtlayan artrogripozis ile mücadele eden Asta Philpot, kendi adı ile kurduğu dernekle kimsenin aklına gelmeyen sosyal sorunlara eğiliyor.

Philpot’un derneği aracılığı ile hayata geçirdiği Come4.org, derneğin sıra dışı faaliyetlerini özetlemek adına iyi bir örnek. Come4.org, bugüne kadar karşılaştığınız hiçbir hayır kurumuna benzemeyen, hatta birçoğuna göre sapkın olarak nitelendirilebilecek bir iş yapıyor. Site, kullanıcılarca çekilen ve yüklenen porno görüntüleri satarak elde ettiği gelirleri engelli kişilerin cinsel hayatlarını zenginleştirmek için harcıyor.

Come4.org için Being Paris tarafından geçtiğimiz yıl çekilen reklam filmi Cannes Lions 2013’te Film Craft kategorisinde Altın Aslan kazanmış, ardından da Eurobest 2013’te yine Film Craft dalında Grand Prix’ye layık görülmüştü.

Dernek yeni filmiyle bu kez farklı olanı onurlandırmayı ve bağnaz zihinlere ‘cehenneme kadar yolunuz var’ demeyi hedefliyor. Film, yine Being Paris imzası taşıyor.

Kaçıranlar için Come4.org için çekilen ve engelli kişilerin ihtiyaçlarının engelsizlerinkinden hiçbir farkı olmadığını soğukkanlı bir tonla bize hatırlatan önceki film de burada:

Kaynak: Advertolog

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.