Arkadaşım Hoşgeldin ve Kardeş Payı yarışı devam ediyor

24 Nisan’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

25.04.2014 - 10:52 | MediaCat

Haftanın resmi kahkaha günü Perşembe’de, Sosyal TV izleyicisi tercihini yine Arkadaşım Hoşgeldin’den yana kullandı. Ezeli rakibi Kardeş Payı hemen arkasından ikinciliği kaparken Kurtlar Vadisi Pusu onu takip ederek üçüncü sıraya oturdu.

 

Demet Akalın Arakdaşım Hoşgeldin’e çıkarsa
Dün akşamki bölümünde Demek Akalın’ı konuk eden, Perşembelerin kralı Arkadaşım Hoşgeldin,  “Gülmekten kırıldığım anlar” diyen izleyicilerin parmaklarında geçen hafta Kardeş Payı’ına kaptırdığı tahtını geri aldı. “Ya Demet Akalın ve Okan Kurt fazla tatlı değil mi, maşallah” yorumları yapan izleyiciler Tolga Çevik’in “Benimki de 6 aylık oldu” esprisini sıkça paylaştı. Sosyal TV izleyicisi sezon başından beri dile getirdiği Arkadaşım Hoşgeldin ve Kardeş Payı’nın aynı saate olmasıyla ilgili şikâyetlerini yineledi. @komedidukkani1, @demetakalin, @tolgacevik, @ezgimola, @kanald ve @ozeratik gece boyunca en çok mention alan hesaplar oldu.

Kardeş Payı yarışı bırakmıyor
Kardeş Payı, bir Perşembe akşamını daha “Bu saatte @KardesPayiStar izleyeceğim diye uykudan olduk, olsun” diyen Sosyal TV izleyicisinin parmaklarında ilk üçte kapattı. Kardeş Payı izleyicisinin en sevdiği paylaşım türlerinden birisi olan replik/espri paylaşımı bu akşam da geleneği bozmadan devam etti. “Hanımlar hanımlar yastık altındaki mevduatınızda gözüm var”, “O değil de kardeşim ikimize bakınca seni daha zeki sanıyorlar ya işte o bana koyuyor” ve “Et giren yere dert girmez” gibi esprileri sıkça paylaştı. @TavatirTweet’in attığı “Hastaneler hastanelerde ücretsiz, parasını eczanede ödüyorsun” tweeti Top Tweet olurken, gece boyunca en çok mention alan hesaplar @kardespayistar, @startv, @ahmtkural, @bunedirbirader, @aihsanvarol, @muratcemcir ve @artistafilm oldu.

Perşembe Gecesi Vadide hesaplaşma vardı
#vadidehesaplaşma etiketi ile yayınlanan bölümüyle ATV’nin uzun soluklu efsanelerinden Kurtlar Vadisi Pusu, üçüncü sıradaki yerini aldı. Bir süredir dizinin gündemini belirleyen paralel örgüt meselesini tartışmaya devam eden Sosyal TV izleyicileri Cahit’in içinde bulunduğu kritik süreci değerlendirdi. Ara ara dizi ile ilgili “Polat ölürse değil, dublör ölürse biter Kurtlar Vadisi” ve “Kurtlar Vadisi sona erince evlenmeyi düşünüyorum” gibi espriler de yapıldı.

Salıkuşları Cumartesiye hazır
Bir haftadır dizileri kalmasın diye adeta çırpınan Salıkuşları, dizinin yeni yayın günü ve saati için hazırlıklarına da erkenden başladı. 27. Bölümün ikinci fragmanını aralarında paylaşan Sosyal TV izleyicileri yeni bölümün saatini ve gününü de Twitter’dan hatırlatmayı unutmadı. Begüm Kütük’ün fotoğraf ile paylaştığı “Fahriye kuzusunu hepiniz için öptüm ki” Tweet’i izleyicilere moral olurken Top Tweet oldu. Sosyal TV izleyicileri sık sık “Kanal D yeterince saçma dizisi olduğunu fark etse ve üretmese artık… Elinde çalıkuşu var niye bitiriyosun ya çözüm bul iyileştir harcama!” gibi eleştirel paylaşımlarda bulunurken, gün boyu en çok @ikodogan, @kanald, @calikusu2013, @evcenf, @timursavci, @timsprod ve @ozcivit, @aytekinatas hesaplarıa mention attı.

Fatih Portakal’dan 23 Nisan haftasına anlamlı konuklar
Sami Elvan ve Nurdan Boz’u programına konuk eden Fatih Portakal’ın Perşembe geceki konusu Türkiye’deki çocuklardı. Türkiye’de çocuk olmanın tartışıldığı gecede izleyicilerden “Bu ülkede çocuk olmak zor” tepkileri yükseldi. Çocuk gelin meselesi, istismar ve çocuk ölümlerinin tartışıldığı gecede izleyiciler “Güvenlik politikalarının çocuklar üzerine etkisi bu kadar acıyken devlete güvenmek mümkün mü?” yorumlarını paylaştı. Sami Elvan’ın “Başbakan bile bizi öteleştiriyor. Adalet hepimize lazım” sözleri izleyiciler arasında hızla yayılırken, en çok @fatihportakal, @fatihportakaltt, @gundemcocuk, @cekirdek, @ozgurcakmakci, @insanhaklarider, @santakyalioglu, @foxturkiyede, ve @monuryilmaz hesaplarına mention attı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 24 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.