MediaCat

Çocukların gözünden Cannes Lions Grand Prix kazananları

Ajans Episode Four, Cannes’da yılın Grand Prix’lerini sektör çalışanlarının çocuklarına yorumlattı.

Açıksözlülükleri ve iş gündemlerinin olmaması nedeniyle çocuklardan harika reklam jürisi olacağını düşünen reklam ajansı Episode Four, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde bu yıl Grand Prix’ye uzanan işleri bir de çocuklara sordu.

Jae Goodman’ın jüri başkanlığını ve sunuculuğunu üstlendiği “Cannes Cubs” jürisinde anne ve babaları sektör çalışanı olan bir grup çocuk jüri koltuğuna oturdu, izledikleri çalışmaları içtenlikle değerlendirdi.

Episode Four Kreatif Direktörleri Calvin Lyte ve Bipasha Mookherjee, Grand Prix’leri yavru aslanlara sorma fikrinin Cannes’daki çalışmalardan bazılarını Zoom’da birlikte izlerken bulduklarını söylüyor. Lyte, “Sektör olarak kendimizi fazla ciddiye alıp almadığımızı merak ediyorduk. Kimi zaman Zoom toplantılarına katılan oğlum arkamdan bakıp çalışmalar hakkında bazı eğlenceli yorumlar yaptı. Bu da diğer çocukların sektör ölçütlerini belirleyen ve büyük ödül kazanan çalışmaları nasıl değerlendirecekleri merak etmemizi sağladı. Ebeveynlerinin yarattığı, kazandığı ya da yargıladığı işleri” diyor.

Kreatif direktörlere göre çocuklardan çıkarılabilecek üç ders var:

  • Kendimizi ve işimizi o kadar da ciddiye almamalıyız.
  • TV spotlarının ötesine geçip yaratıcı problemleri beklenmedik yollarla çözmek, basit ya da onların tabiriyle ‘mantıklı’ ve aynı zamanda eğlenceli olduğu sürece akıllıcadır.
  • Hepimiz reklamlara reklam demeliyiz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.