MediaCat

Çocuğunuzu okulda hayatta tutacak bazı araçlar

Silah şiddetine karşı savaşan ABD menşeli organizasyon Sandy Hook Promise’den karanlık bir okula dönüş parodisi.

Çocuğunuzu okulda hayatta tutacak bazı araçlar

2017’de yayınladığı Evan ile uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen, Point of View ile ise bu yıl Emmy Olağanüstü Televizyon Reklamı kategorisinde yarışan sivil toplum kuruluşu Sandy Hook Promise, okula dönüş dönemi vesilesiyle yeni bir reklam filmi yayınladı.

ABD’deki okul katliamlarına dikkat çekmeyi ve katliamlar henüz gerçekleşmeden tespit edip önlem almaları için insanları bilinçlendirmeyi hedefleyen kuruluşun BBDO New York imzalı altıncı reklam filmi Back-to-School Essentials, okula dönüş döneminde hedef kitlesiyle buluşan ve çocukların “eğitim öğretim yılında hayatta kalmalarını” sağladığını iddia eden markaların kamoanya mesajlarını ödünç alarak hazırlanmış bir okula dönüş reklamı parodisi.

“Bu yıl şimdiye kadar 22 okul katliamı yaşandı ve okula dönüş döneminin gelişiyle birlikte maalesef daha fazlasının yaşanma ihtimalı var. Bu tür olayların yaşanmasını önleyecek araçlara sahip olduğumuz düşünülecek olursa, bu, kabul edilemez” diyor Sandy Hook Promise Kurucu Ortağı & Genel Müdürü ve Sandy Hook katliamı sırasında yaşamını kaybeden Dylan Hockley’in annesi Nicole Hockley:

“Okul katliamlarının ülkemizin yeni normali olmasını kabul edemeyiz. Bu kamu spotuyla hedefimiz, ebeveynleri çocuklarımızın katlanmak zorunda kaldıkları korkunç gerçeklik konusunda uyandırmak. Okullarda şiddetin bu denli yaygınlaşmasıyla birlikte, okula dönüşün tasasız bir dönem olarak görüldüğü günler geride kaldı. Öte yandan, belirtileri anlamak için birlik olursak, bu şiddetin yaşanmasını önleyebiliriz. Ülkenin dört bir yanındaki ailelerin, Sandy Hook Promise’in bu salgını durdurması için bana katılacaklarını umuyorum.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.