Coca-Cola’nın yeni küresel kampanyası WPP ajanslarına emanet

Marka için Mart ayında açılan konkur tamamlandı.

14.08.2015 - 13:54 | Ozan Mert

Coca-Cola'nın yeni küresel kampanyası WPP ajanslarına emanet

2009’dan beri “Mutluluğa kapak aç” diyen Coca-Cola‘nın yeni söylemini üç WPP ajansı belirleyecek.

The Coca-Cola Company, amiral gemisi için yürütülecek yeni küresel kampanya için Mart sonunda konkur açarak dünyanın çeşitli pazarlarında çalıştığı 10 kreatif ajansı Atlanta’daki genel merkeze çağırmıştı. Markadan yapılan açıklamaya göre ihalenin kazananları Ogilvy New York, Sra Rushmore (Madrid) ve Santo (Buenos Aires) oldu.

Advertising Age’e konuşan bir Coca-Cola yetkilisi network’e öncelik verdiklerini belirtiyor. Seçilen üç ajans yeni kampanyanın başlangıç aşamasında birlikte çalışarak kreatif temeli oluşturacaklar. Marka geri kalan yedi ajansla da çalışmaya devam edecek; bunlar kampanya çerçevesinde iş üretecekler.

Yedi ajanstan biri “Mutluluğa kapak aç”ın yaratıcısı Wieden & Kennedy Portland. Yeni kampanyayla birlikte bu sloganın rafa kalkması mümkün. Atlanta’ya çağrılan diğer ajanslar ise David, Dentsu, FCB Güney Afrika, Mercado McCann (Buenos Aires), McCann Madrid, The Cyranos McCann (Barcelona).

Konkur markanın, yeni pazarlama direktörü Marcos de Quinto yönetimindeki ilk büyük ajans hamlesi. De Quinto daha önce Coca-Cola’nın Iber Yarımadası’ndaki işlerini yönetirken Sra Rushmore ajansı ile iş yapmıştı.

Coca-Cola son dönemde duraklama trendine giren gazlı içecek satışlarını canlandırmak için pazarlamaya ağırlık veriyor. Şirket marka gelişimine yatırım yapmak için bir süredir diğer alanlarda tasarruf yapıyor.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.