Coca-Cola’dan dramatik belgesel

Çin Yeni Yılı’na özel film duygusallığın sınırını zorluyor.

28.01.2014 - 11:24 | Haluk Kasarcı

Çin Yeni Yılı hızla yaklaşırken evlerinden uzakta çalışan milyonlarca Çinli işçi için geri dönüş telaşı başlıyor. Çoğu zaman çocuklarını uzun süreler boyunca görememek pahasına, iç göç sonucu evlerinden kilometrelerce uzakta çalışan işçilerin aileleri ile olan sorunlu ilişkileri Çin’de gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Coca-Cola’nın Çin Yeni Yılı’na özel olarak hazırladığı Home Alone Kids adlı 4 dakikalık belgesel film aylarca ailelerine hasret kalan çocukların hikâyesini anlatıyor. McCann Şangay tarafından hazırlanan film Coca-Cola’nın birbirinden ayrı üç aileyi buluşturmasını konu alıyor. Coca-Cola Çin İçerik ve Yaratıcılık Direktörü Richard Cottonise filmi özetlemek için “Suni bir şeyden ziyade gerçek bir şeylere dokunmak istedik” diyor.

Markanın birçok defa oynadığına tanık olduğumuz mutluluk tedarikçisi rolüyle bir kez daha karşılaştığımız filmin duygusal yoğunluğu ve çocukların projede yer alış biçimleri ise sorgulanmaya müsait.

[youtube]http://youtu.be/g_HpFz9ECw0[/youtube]

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.