Coca-Cola ve Delta Havayolları’ndan peçete özrü

Markalar, kampanyaları nedeniyle rahatsız olan yolculardan özür diledi.

08.02.2019 - 14:55 | Sencer Uçar

Coca-Cola ve Delta Havayolları'ndan peçete özrü

Uçaktaki yerinizi çoktan almış, uçuşun ne zaman sonlanacağını düşünürken, tanımadığınız birilerinin size üzerinde telefon numarasının yazılı olduğu bir peçete uzattığını düşünün. Kimileri bu hareketi nostaljik bir girişim olarak değerlendirebilir ama kimilerinin bu hareketten hiç de hazzetmeyeceği açık.

Yukarıda okuduğunuz kurguyla gerçek hayatta gönül hikâyeleri yaratma niyetindeki Coca-Cola ve Delta Havayolları, uçaklarda kullanılmak üzere özel tasarım peçeteler hazırladı. Peçetelerde yer alan yazılar, birbirlerini tanımayan yolcuları peçete aracılığıyla tanıştırmayı amaçlıyordu. Yolcular, tanışmak istediklerine telefon numaralarını peçeteye yazarak iletecekler ve belki de yeni bir aşk yolculuğuna yelken açacaklardı.

Ancak işler markaların planladıkları gibi gitmedi. Yolcular, sosyal medya paylaşımlarıyla peçetelerden duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

Olayın ardından her iki marka da kampanyalarıyla yolculara verdikleri rahatsızlıktan ötürü özür diledi. Coca-Cola’nın Atlanta Business Chronicle’da yer alan açıklamasında, “İncittiğimiz herkesten özür dileriz. Partnerimiz Delta ile birlikte geçen ay peçetelerin toplatılmasına ve peçeteleri farklı tasarımlarla değiştirmeye başladık.” ifadesine yer verilirken, Delta Havayolları da özür dileyerek, peçetelerin geçen aydan itibaren kaldırılmaya başlandığı bilgisini paylaştı.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.