Coca-Cola Türkiye ve ÖRAV’dan işbirliği

ÖRAV, Coca Cola Türkiye’nin desteğiyle Yarınım Kız Kardeşim eğitim programını hayata geçiriyor.

07.12.2020 - 14:59 | MediaCat

Coca-Cola global medya ve reklam konkurunda

Coca-Cola Türkiye tarafından 2015 yılından bu yana Habitat Derneği işbirliğiyle yürütülen, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarını güçlendirme amacı barındıran “Kız Kardeşim” projesi kapsamında yeni bir adım atıldı. Kız Kardeşim projesinin ortaokul ve lise öğretmenlerine ulaşması amacıyla Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından tasarlanan “Yarınım Kız Kardeşim” eğitim programıyla 2020 – 2021 eğitim-öğretim yılında bin öğretmene ve dolaylı olarak 100 bin öğrenciye ulaşılması amaçlanıyor.

Coca-Cola Türkiye desteğiyle hayata geçirilen eğitim programında öğretmenlerin gelişim odaklı düşünme, yılmazlık, önyargı, kalıp yargı, işbirliği, siber zorbalık, teknoloji ve eğitim konularında bilgi, beceri ve tutumlarında farkındalık yaratılması amaçlanıyor. ÖRAV, öğretmenleri aracılığıyla öğrencilerin de kendi potansiyellerini tanımasını, toplumsal farklılıklarla barış içinde birlikte yaşamanın mümkün olabileceğini görmesini, işbirliği yapmanın bireysel ve toplumsal faydalarının neler olabileceğini kavramasını ve teknoloji okuryazarlığının yaşamsal önemi ile ilgili bilgi, tutum ve beceri kazanmasını da hedefliyor.

ÖRAV’ın uzaktan eğitim platformu eKampüs üzerinden sürdürülecek Yarınım Kız Kardeşim eğitim programına Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda görev yapan tüm ortaokul ve lise öğretmenleri katılabilecek. Toplam altı güne yayılan program boyunca öğretmenler, asenkron eğitim içeriklerini kendi planlamalarına uygun şekilde çalışabilme ve programın senkron modüllerinde kazanımlarını ÖRAV eğitimcileriyle etkileşimli olarak pekiştirme olanağı bulabilecek. Programa ilk fazda Adana, Ağrı, Amasya, Diyarbakır, İstanbul, Kocaeli, Sivas, Şırnak, Tunceli ve Uşak’taki öğretmenler katılabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.