Coca-Cola Romanya’da Twitter ve televizyonu buluşturdu

'Let's Eat Together' canlı yayında tweetlerinizi görüntülüyor.

10.09.2013 - 13:15 | Haluk Kasarcı

Coca-Cola Romanya'da Twitter ve televizyonu buluşturdu

Coca-Cola‘nın Romanya’da gerçekleştirdiği ‘Let’s Eat Together’ adlı kampanya televizyon ve Twitter arasındaki entegrasyonda yeni bir çığır açıyor. MRM Worldwide ekibince hazırlanan kampanya reklam kuşaklarına ‘canlı tweet’lerin’ gönderilmesine imkân sağlıyor.

#LetsEatTogether hashtag’ini kullanarak atılan tweet’lerin özel bir kod aracılığıyla ekranlara gelmesiyle hayata geçirilen kampanyanın çıkış noktası ise hayli özgün. Rumenlerin yüzde 60’ının artık bir araya gelmek yerine televizyon karşısında yalnız başlarına yemek yedikleri gerçeğinden hareketle oluşturulan kampanya sayesinde birçok insan -elbette bir Coca-Cola eşliğinde- yeniden birlikte yemek yeme şansı yakalıyor.

Markanın Romanya‘daki takipçi sayısını yüzde 15 oranında artırmasını sağlayan kampanya aynı zamanda ana haber bültenlerinde de kendine yer buldu. MRM Ajans Başkanı Nir Refuah’ın dikkat çektiği nokta ise tüm bu değerlerden çok daha önemli: “Bu kampanya sayesinde insanlar belirli bir reklamın çıkması için televizyonları karşısında bekledi. Bu ne kadar sıklıkla karşılaştığımız bir durum ki?”

Kaynak: Mashable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.