MediaCat

Cherry Coke ambalajlarında şaşırtan bir isim

ABD’li iş adamı Warren Buffett, Cherry Coke’un Çin pazarındaki reklam yüzü oldu.

Cherry Coke ambalajlarında şaşırtan bir isim

Başarılı hisse senedi yatırımcısı, milyarder Warren Buffett bir markanın reklam yüzü olabilir mi? Cherry Coke’un reklam yüzü olması için Coca-Cola’nın en büyük yatırımcılarından Warren Buffett’ı seçen Coca-Cola Çin’in bu soruya verecek bir cevabı var. Marka, içeceğin Çin pazarına sürülmesini teşvik etmek adına olağandışı bir adım atarak en yatırımcının yüzünü Cherry Coke kutularında kullandı.

Cherry Coke ambalajlarında şaşırtan bir isimBir yatırımcının yüzünü gazlı bir içecek kutusuna koymak pazarlamanın daha çok tipik olarak spor veya müzik yıldızları işbirliğinde yapıldığı ABD’de alışılmadık bir durum olarak görülebilir fakat Çin’deki Buffett hayranlığı Coke’un bu hareketini anlamlı kılıyor. Öyle ki, Buffett’tan “Çin’in finans tanrısı” olarak bahsediliyor. İşbirliğini öncelikle 31 Mart’ta kendi blog’unda açıklayan marka, bunun 1 Nisan şakası olup olmadığını düşündürterek de başarılı bir iletişim çalışması örneği ortaya koydu.

Diğer taraftan Warren Buffett’ın reklam yüzü olarak karşımıza çıkması yalnızca bizi şaşırtmadı. Coca-Cola Çin Pazarlama Direktörü Shelly Lin, kendilerinin dahi şaşırdığını itiraf ediyor: “Warren Buffett bu fikri kabul ettiğinde dürüstçe söylemeliyim ki şaşırdık. Ama heyecanlandık da, kendisi satışta güçlü bir etkiye sahip.”

Cherry Coke 10 Mart’ta satışa sunuldu. The Buffett şişeleriyse sınırlı sayıda piyasaya sunulacak.

Cherry Coke ambalajlarında şaşırtan bir isim

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.