CMO Society’nin ilk yaş günü

Topluluk birinci yılını geride bırakırken, dolu dolu geçen bu bir seneye bir göz atalım istedik.

03.05.2018 - 09:47 | Gönül Hadımlı

CMO Society’nin ilk yaş günü

“Hayatlarımızı kuşatan büyük belirsizlik karşısında el ele vermemiz, kaybolmamamız açısından önemli.” Geçtiğimiz sene Mayıs ayında MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, bu sözlerle başlamıştı Türkiye’nin lider marka yöneticilerini bir araya getiren CMO Society’nin kuruluş haberini verdiği yazısına. Aradan tam bir sene geçti ve bu bir sene içerisinde CMO Society; özel mekânlarda, seçkin kişilerle değerli üyelerini toplam 11 etkinlikte bir araya getirdi. Bugün birinci yılını kutlayan CMO Society, gördüğü büyük ilgi ile büyüdü, genişledi ve 100’e yakın üyeye ulaştı.

CMO Society, üyelerine içinde bulunduğumuz dönüşümün sonuçlarını yönetmenin yollarını keşfedecekleri bir paylaşım ortamı sunma ve pazarlama pratiğinin ürettiği tecrübe ve bilgi birikimini muhafaza edecek bir kültür oluşturma hedefiyle çıktı bu yola. Ne mutlu bize ki, Türkiye’nin ilk pazarlama kültürü platformu olma özelliği taşıyan CMO Society’nin üyelerinden aldığımız geribildirimler bu amaç uğruna kayda değer bir yol katettiğimizi gözler önüne seriyor.

Danone Türkiye Entegrasyonu ve Danone Su Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu

“Bilgi paylaştıkça çoğalır”

Türkiye’deki önemli kuruluşların pazarlama yöneticilerini bir araya getiren CMO Society’nin tıpkı MediaCat gibi uzun ömürlü bir yapı olacağına inanıyor, birinci yılınızı kalpten kutluyorum. Pazarlama dünyasının nabzını tutmanın yanında düzenlediği etkinlikle rehberlik eden bu özel topluluğun kurucu üyesi olmaktan da gurur duyuyorum.

Üyelerine nitelikli bilgi ve tecrübe paylaşımına yönelik geniş bir platform sunan CMO Society, pazarlama dünyasının içinde bulunduğu dönüşümün farklı sektörlerdeki yansımalarını yakından takip etmek adına çok büyük bir boşluğu doldurdu. Özellikle üyelerin katılımıyla düzenlenen etkinlikler, iş dünyasından farklı isimlerle tanışarak bağlantılarımızı güçlendirme, bilgi alışverişinde bulunma ve belki de hepsinden önemlisi farklı işbirlikleri geliştirme imkânı sağlıyor. Bu etkinlikleri, son dönem dünya trendlerinin Türkiye’deki uygulamalarını görme anlamında da çok ilham verici buluyorum.

“Bilgi paylaştıkça çoğalır” felsefesine inanan biri olarak, CMO Society’nin hızla büyümeye devam edeceğini ve pazarlama sektöründe yol gösterici bir platform haline geleceğine inanıyorum.

Aygaz Satış Direktörü Ercüment Polat

“Pazarlama dünyasında büyük bir eksikliği dolduruyor”

Sevgili Pelin Hanım’ın önderliğinde kurulan CMO Society’nin kurucu üyeleri arasında yer almaktan çok büyük gurur duyuyorum. CMO Society pazarlama dünyasında çok büyük bir eksikliği tamamlıyor ve gerçekten ihtiyaç duyulan bir organizasyon. Çok farklı sektörlerden ve şirketlerden yöneticilerin yer aldığı bu grupta yer almak ve farklı başlıklar altında toplantılarda bir araya gelmek heyecan verici. Bu sayede birçok meslektaşımızla bir araya gelme fırsatı buluyor ve fikir alışverişinde bulunabiliyoruz. İlişkilerimizi bu sayede daha sağlam zemine oturtmakla kalmayıp, karşılıklı konuşma olanağı bularak birbirimizin tecrübelerinden istifade edebiliyoruz.

Bugünlerde birinci yılını kutlayacağımız organizasyonun, geçtiğimiz bir yıl süresince çok başarılı olduğuna inanıyorum. Her seferinde farklı ortamlarda ve farklı başlıklar altında bizleri bir araya getirerek, hem konuyu bizzat uzmanlarından dinlememize hem de bu sayede güncel konuları derinlemesine öğrenmemize ortam hazırlanmakta. Seçilen konuların hep ilgi çekici, konukların ise seçkin kişiler olması, buluşmaları daha da ilginç kılıyor. Bu sebeple oluşturulan formatın çok faydalı ve verimli olduğunu düşünüyorum.

Bizlere bu ortamı yaratan başta Pelin Hanım olmak üzere tüm MediaCat ailesine çok teşekkür eder, CMO Society’nin ilk yıldönümünü içten dileklerimle kutlarım. Bol şans ve başarılar.

TFI-TAB Gıda Yatırımları CMO’su Emir Işık

“Aidiyet hissiyatımız gelişiyor”

CMO Society etkinlikleri, benim için ilk günden beri hep isteyerek katıldığım toplantılar oldu. Ele alınan konular açısından CMO etkinlikleri çok önemli bir işlev görüyor. Mekânların özenle seçilmesi, Türkiye’nin geneldeki  itinasızlığı içerisinde bana çok hoş bir sürpriz oluyor. Dolayısıyla, bu öğrenme faslı, yeni yerler görmeye de dönüşüyor. Toplanmamıza vesile olan özel insanların da etkisi büyük.

Emekli büyükelçimiz Ünal Çeviköz ile bir toplantı yapmıştık mesela. Hayatta bizim bildiğimiz anlamdaki kriz ile onun yaşadığı krizi benzerlikleri ve ayrışan noktaları itibarıyla değerlendirebilme fırsatı, benim için çok hoş bir deneyimdi. Öte yandan, çok iyi tanıdığım, birlikteliğinden zevk aldığım İlber Ortaylı ile Ayasofya’yı gezmek de çok keyifliydi.

En önemlisi, Pelin Özkan ve Necati Özkan’ın yurtdışında çok özenilen, beğenilen ama Türkiye’de önemsenmeyen böyle bir topluluğu -belki de birbirimizden biraz da kaçtığımız bir ortamda- hayata geçirmeleri. Bizim birbirimizi dinlediğimiz bir ortam pek yok; burada da her ne kadar şu anda tam olarak bunu sağlayamasak da, bizi bir araya getirmek, böyle bir yolun tatlı bir başlangıcı. Hepimizde topluluğa aidiyet hissi gelişiyor ve bence bu pazarlama dünyası için çok önemli. Bu açığın Pelin, Necati ve MediaCat olarak sizler çok iyi farkındasınız. İyi bir sene geçirmenin hakikaten büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum. Böyle işleri organize etmek lafta kolay ve güzeldir, icraatte güçtür. Kapital olarak bu konularda çok başarılısınız, tüm Kapital ekibini kutluyorum.

Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık Sarıkaya

“Geçtiğimiz yılın en önemli girişimlerinden”

Ulusal ve uluslararası şirketlerden ve farklı sektörlerden pazarlama liderlerini bir araya getiren CMO Society, kuşkusuz ki geçtiğimiz yılın en önemli girişimlerinden biri oldu. Sevgili Pelin Özkan’ın önderliğinde sürekli hale getirilen ve farklı konseptlerde gerçekleştirdiğimiz buluşmalar, hem dönüşümü hissetmemizi sağlıyor hem de gelişim ortamı sağlamak adına güzel fırsatlar oluşturuyor.

Tecrübe ve bilgi paylaşımına olanak veren buluşmalara katılarak bu zenginliği hissetmek oldukça faydalıydı. Sektörü ilgilendiren ve yönlendiren önemli konuların titizlikle seçildiği ve düzenli olarak yapılan bu buluşmalar CMO Society’i çok renkli kılarken, pazarlama dünyasının dışından da uzmanların deneyimlerini paylaştığı organizasyonlar oldukça cazip ve heyecan verici bir deneyim kazandırıyor.

İş koşturmacasının arasında kısa bir mola verip bu organizasyonların içerisinde yer almak oldukça doyurucu ve aynı zamanda keyif verici.

Sinpaş GYO Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci

“Nice yıllara”

Öncelikle çok teşekkür ediyoruz çünkü CMO’lar olarak bizler bir araya gelip tanışmak, fikir alışverişinde bulunmak için zaman bulamıyorduk. Farklı sektörlerden benzer işleri yapan kişileri bir araya getirmesi adına çok güzel bir birliktelik.
Daha güzel işbirlikleri çıkacağına da inanıyorum.

Bir sene göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Her ne kadar hepsine katılamasam da çok güzel işler yapıldı. CMO Society’nin birinci yılını kutluyorum ve daha nice yıllara diyorum. Çok daha gelişerek, kendi grubunu geliştirerek ikinci bir sene yaşayacağını ümit ediyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.