CMO Sempozyum’un teması belli oldu

Bu yıl 30 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında ikincisi gerçekleşecek olan CMO Sempozyum, pazarlama pratiklerini şekillendiren gelişmeleri “En Zor Zamanlarda Pazarlama” teması altında ele alacak.

07.03.2023 - 17:09 | Doğan Terzi

Bu yıl ikincisi Antalya-Side’deki Paloma Finesse Hotel’de 30 Mart – 2 Nisan tarih aralığında gerçekleşecek olan CMO Sempozyum’un teması ve ana gündem maddeleri belirlendi.

CMO’ların güncel ihtiyaç ve sorumluluk alanları doğrultusunda tasarlanan CMO Sempozyum’da, marka yöneticilerinin içinden geçtiği belirsiz ve olağanüstü döneme dair can alıcı sorunlar ve yakın gelecekte yol haritalarını belirleyecek çözüm önerileri tartışılacak. Sempozyumun bu yılki teması ise “En Zor Zamanlarda Pazarlama” olacak.

Türkiye’nin duayen araştırmacısı Bekir Ağırdır, ışık ve kuantum üzerine çalışmalarıyla tanınan fizik profesörü Mete Atatüre, iletişim dünyasının önde gelen ismi Levent Erden, yazar Müge İplikçi, ekoturizm girişimcisi Gürsel Tonbul, yaratıcı dürtü teorisinin mimarı, stratejist ve yazar Kev Chesters, yaklaşık 30 sene boyunca Türkiye’nin en önemli bankalarının üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Tayfun Bayazıt, MeyIDiageo Genel Müdürü Levent Kömür ve yazar & eğitmen Başar Başaran gibi uzman isimler etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak.

CMO Sempozyum’un Türkiye’nin mevcut sosyo-ekonomik, siyasi ve kültürel ikliminde marka yöneticilerinin değişen rollerini ve yakın gelecekte izlenmesi gereken stratejileri kapsamlı bir şekilde ele almak amacıyla belirlediği 5 ana gündem maddesi şöyle:

Zor zamanlarda markayı koşturmak

Kriz yönetimi, belirsiz dönemlerde markaların takip etmesi gereken stratejiler, CMO’ların yerel ve global pazar deneyimleri arasındaki temel farklar ve olağanüstü durumlarda değişen, değişmesi gereken iletişim yaklaşımları bu başlık altında gerçekleşecek farklı oturumlarda tartışılacak.

Sürekli yeniden tasarlamak

Markalar dünyasında nasıl yeni hikâyeler yazabiliriz? Bilim neden vazgeçilmez, neden terk edildi? 2023’ün en eğitici vakaları nelerdir?
Bu soruların cevapları “Sürekli yeniden tasarlamak” başlığı altında aranacak.

Dönüşüm muhteşem olacak

Yapay zekânın yaratıcı süreçlere ve pazarlama iletişimine etkisi, hedef kitleye ulaşırken veriyi merkeze koyan stratejiler, sosyal medya değişirken markaların dönüşüm stratejileri, yeni teknolojiler ve değişen sosyal medya trendlerinin pazarlama ekosistemine etkisi uzman isimlerin sunumlarıyla izleyiciye aktarılacak.

Daha önce hiç görülmemiş/yaşanmamış

Marka liderlerinin olağanüstü durumlarda karar alırken izlemesi gereken stratejiler, kriz yönetiminde anlama, haberleşme ve aksiyon hızının önemi ve yeniden inşa sürecinde markalara düşen roller farklı perspektiflerden bu başlık altında incelenecek.

Hikâyesini arayan Türkiye

Türkiye’yi bekleyen seçimlerin ekonomik ve sosyal etkileri, seçimi belirleyecek faktörler, seçim sonrası ekonomide yaşanacak dalgalanmalar; danışmanlar, araştırmacılar, gazeteciler ve marka temsilcileri ile masaya yatırılacak.

Aynı zamanda tüm oturumlardan sonra düzenlenecek CMO Panelleri ile katılımcılara interaktif bir tartışma ve fikir alışverişi olanağı sunulacak.

CMO Sempozyum hakkında detaylı bilgi almak için cmosempozyum@kapital.com.tr adresine yazabilir, cmosociety.net/cmosempozyum sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.