Clio’dan David Droga’ya yaşam boyu başarı ödülü

Deneyimli reklamcı ödülünü 25 Eylül'de gerçekleşecek tören sırasında alacak.

23.08.2019 - 13:49 | Arzu Nilay Kocasu

Cannes'dan David Droga'ya ödül

Geçtiğimiz günlerde 60’ıncı yılı şerefine reklamcılık tarihinin 60 yılına ışık tutan bir tablo hazırlatan Clio Awards tarafından, her yıl duayen isimlerin sektöre katkılarını onurlandırmak amacıyla verilen Clio Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün bu yılki sahibi Droga5’ın kurucusu ve kreatif başkanı David Droga oldu.

Droga, 2019 Clio Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü 25 Eylül 2019 tarihinde New York City’deki Manhattan Center’da gerçekleşecek Clio Awards Ödül Töreni sırasında alacak.

“David Droga sektörümüzün en ikonik ve tutarlı kreatif liderlerinden biri olarak Sidney’den Singapur’a, Londra’dan New York’a nam salmış bir isim” diyor Clio Başkanı Nicole Purcell:

“David kendi ajansını kurmak için 10 yılı aşkın bir süre önce New York’a yerleştiğinde, ajansı küresel kreatif endüstri için bir güç merkezine ve tartışmasız bir ‘benchmark’a dönüştürdü. Vizyonu ve gözükara liderliği, neslimizin en etkili reklamcılık fikirlerinden bazılarının doğuşuna vesile oldu. Marc Ecko Air Force Once Stunt’tan Decode Jay-Z’ye, NewCastle Brown Ale’den MailChimp’e; David reklamcılığı yeniden tanımlamamıza ve onun potansiyeli üzerine kafa yormamıza yardımcı oldu. Honey Maid, Prudential ve Under Armour ile gelenekselleşmiş toplumsal roller hakkında farklı düşünmeleri için tüketicilere meydan okudu. UNICEF Top Project ve The New York Times ise reklamcılığın önemli meselelere dikkat çekmekteki gücünü gösterdi. Katkıları yalnızca reklam sektörüne değil, tüm dünyaya verilmiş bir hediye.”

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.