Clear Channel’dan sıra dışı billboard

Firmanın Peru'da kurduğu billboard nemden içme suyu üretiyor.

16.05.2013 - 10:08 | Haluk Kasarcı

Clear Channel'dan sıra dışı billboard

Bir süre önce Peru‘nun Lima kenti yakınlarındaki bir köye 32 bin 600 dolar değerinde deneysel bir billboard kuran San Antonio merkezli açıkhava mecra pazarlama şirketi Clear Channel, ünitenin sağladığı faydalara ilişkin bir video yayınladı. Çevredeki nüfusa nemli havadan faydalanarak içme suyu sağlayan teknolojik billboard günde 96 litre su sağlıyor.

Clear Channel’ın yayınladığı videoya göre Bujama adlı köyde yer alan billboard’un sağladığı suyun kullanılmadan önce kaynatılması da gerekmiyor. Bölge halkının ‘cennet suyu’ verdiğini söylediği billboard günde, 15 ila 18 ailenin su ihtiyacını karşılayabiliyor.

Havadaki nemi muhafaza eden ve elde edilen suyun üniteye bağlı musluğa ulaşmadan önce filtrelenmesini sağlayan billboard sayesinde Bujama halkına 6 ay içinde 15 bin litre su sağlandığı belirtiliyor. Clear Channel yetkilileri projenin hayata geçirilmesinde bir medya ve reklam ajansının yanı sıra, Lima’daki Mühendislik ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki araştırmacılarla birlikte çalışıldığını açıkladı.

Kaynak: Bloomberg

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.