Çinli kozmetik markasından tepki çeken reklam

Makyaj temizleme mendili markası Purcotton tarafından hazırlanan reklam filmi, sosyal medyadan gelen tepkiler nedeniyle yayından kaldırıldı.

14.01.2021 - 11:52 | Arzu Nilay Kocasu

Çinli kozmetik markasından tepki çeken reklam

Çin menşeli makyaj temizleme mendili markası Purcotton için hazırlanan reklam filmi, sosyal medyadan aldığı tepkiler nedeniyle yayından kaldırıldı.

Gece vakti ıssız sokakta tek başına yürüyen bir kadının maskeli bir adam tarafından takip edildiğini fark etmesiyle başlayan reklam filmi, kadının makyajını Purcotton ile silip erkeğe dönüşerek tacizciden kurtulmasıyla sonlanıyor.

Yayınlanmasını takiben sosyal medya kullanıcıları tarafından “kadınları en çok korkutan durumun reklam uğruna kullanılmasının anlaşılmaz ve kabul edilemez bir hareket” olduğu şeklinde yorumlanan filmi önce ürünün temizleme özelliğini yaratıcı bir yolla anlattıklarını söyleyerek savunan Purcotton, eleştirilerin artması ve boykot çağrılarının yapılmasını takiben videoyu sosyal medya hesaplarından kaldırarak özür diledi:

“Ortadaki sorunun nasıl oluştuğunu anlamak için bir ekip kurduk. Bu arada, benzer olayların yeniden yaşanmasının önüne geçmek için içerik üretimi ve değerlendirme süreçlerimizi iyileştireceğiz.”

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.