Çilek reklamı ‘havada’

Çilek, Türkiye'de açıkhava reklam uygulamasında bir rekora imza attı.

17.01.2008 - 09:19 | MediaCat

Tüm dünyada 0-24 yaş grubuna özel tasarım ve üretim fikrini hayata geçiren Çilek, Türkiye’de açıkhava reklam uygulamasında bir rekora imza attı.

Çilek, MX7 tipindeki uçağı kurumsal kimliğine uygun olarak benekleyerek giydirdi ve Türkiye’ de bugüne kadar 9 m x 27 m ebatlarında havada çekilen en büyük reklam panosunu kullandı. İlk uçuşlarını İstanbul Boğazı’ nın her iki yakasında gerçekleştiren Çilek uçağı tüm İstanbul semalarında dolaşacak. Bir yıllık uçuş planı hazırlanan Çilek uçağı İstanbul’ un ardından Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da belli aralıklarla uçacak.

Çilek AŞ Genel Müdürü Muzaffer Çilek, “Araştırmalanmız sonucu Türkiye’ de bu yöntem için Kanada’dan uzman bir ekip ve malzeme getirttik. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Hava Federasyonu ( FAA ) tarafından onaylanmış emniyet kuralları çerçevesinde reklam çalışmamızı gerçekleştiriyoruz. Reklam çalışması için teknik özellikleri ve donanımı itibari ile bu uygulamaya elverişli MX7 tipindeki uçağı kurumsal kimliğimize uygun olarak Çilek benekleri ile benekledik. Çok sempatik bir Çilek Uçağı oldu. Türkiye’de bugüne kadar 9 m x 27 m ebatlarında havada çekilen en büyük reklam panosunu kullandık ve bir rekora imza attık” dedi.

Kaynak: Dünya gazetesi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.