MediaCat

Ciğerlerdeki şu kirli hava

Transport for London’dan biraz uyarı biraz müjde niteliğinde bir reklam filmi.

Ciğerlerdeki şu kirli hava

Yıllık hava kalitesi limitine 2018’de bir ay gibi kısa bir sürede ulaşan İngiltere’nin başkenti Londra’da ulaşım hizmetlerinden sorumlu kuruluş Transport for London ve Londra Belediyesi, hava kirliliğinin önlenmesi adına radikal bir uygulamaya gidiyor. Buna göre, 8 Nisan 2019 tarihinden itibaren şehir merkezinde Ultra Düşük Emisyon Bölgesi devreye girecek ve şehir merkezinde trafiğe çıkmak isteyen araçlarda egzoz emisyon standartlarına uygun olmaları şartı aranacak. Söz konusu standartlara uygun olmayan araçların şehir merkezine girebilmeleri için de araç sahiplerinin yüksek ücretler ödemesi gerekecek.

Yeni sistemin devreye girmesine bir yıldan kısa bir süre kala Transport for London, hem hava kirliliği konusunda bilinçlendirme faaliyetleri hem de Ultra Düşük Emisyon Bölgesi’nin tanıtımı kapsamında kent sakinlerinin karşısına, hava kirliliğinden en çok etkilenen grup olan çocukların rol aldığı bir reklam filmi ile çıkıyor.

İzleyicinin Londra’daki bir okula konuk olduğu filmde çocuklar, temiz havanın öneminin vurgulanması amacıyla devleştirilen hava balonları arasında oyunlar oynuyor. Kamera teneffüsün “tadını çıkaran” çocuklardan yavaş yavaş ayrılıp okul kapısından dışarıya doğru süzülürken, okulun önünden geçen yetişkinlerin görüntüsüne egzozdan salınan hava balonları eşlik ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.