Chrome ve Lego ile inşa edelim

Lego ile bina temelini atmayı çoğu kişi öğrenmiş olmalı. Bu alışkanlık nesilden nesile geçse de yetişkinler hala Lego’dan ayrılamıyor. Google Avustralya, inşa etme deneyimini tekrar canlandırmak için Lego ile birlikte çalıştı. Google Maps ve WebGL kullanarak, Build, LEGO yaratımlarının yeni dünyasını keşfetmeyi online olarak sağlıyor. 8 trilyon oyun taşı veriliyor ve onlarla her fikriniz yerini […]

10.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Lego ile bina temelini atmayı çoğu kişi öğrenmiş olmalı. Bu alışkanlık nesilden nesile geçse de yetişkinler hala Lego’dan ayrılamıyor. Google Avustralya, inşa etme deneyimini tekrar canlandırmak için Lego ile birlikte çalıştı.

Google Maps ve WebGL kullanarak, Build, LEGO yaratımlarının yeni dünyasını keşfetmeyi online olarak sağlıyor. 8 trilyon oyun taşı veriliyor ve onlarla her fikriniz yerini bulacak. Büyük şeyleri sevmesiyle tanınan Avustralyalılara uygun bir çalışma, büyük muz:


 
http://www.buildwithchrome.com/static/map#pos=961852×635811&3d=true
Avustralya’da LEGO taşının 50nci yıl dönümü olması nedeniyle, Build, ilk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’da oluşturuldu. Yakında diğer ülkelerde de açılması bekleniyor.

http://www.buildwithchrome.com/static/map