MediaCat

Chris Sacca bin pişman

Twitter’ın ilk yatırımcılarından risk sermayedarı Chris Sacca, “çocuklarımdan biri gibi” dediği Twitter hisselerinin tamamını sattı.

Chris Sacca bin pişman

Twitter’ın kurucu ortaklarından Evan Williams, Chris Sacca’yı 2006 yılında mavi kuşun macerasına ortak ettiğinden bu yana, Sacca platformun kendisi için özel bir yeri olduğunu söylüyordu. 2015’in mayıs ayında kişisel blogunda yayınladığı bir yazıda “Twitter çocuklarımdan biri gibiydi ve ne pahasına olursa olsun onu savunmam gerektiğine inanıyordum” diyen milyarder risk sermayedarı, dün 2 milyona yakın takipçisiyle paylaştığı bir dizi Tweet ile platformdaki hisselerinin tamamını satmış olmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Chris Sacca bin pişman
Chris Sacca

Ekim 2015’te Jack Dorsey, Twitter’a yeniden CEO olarak döndüğünde hisselerinin büyük bölümünü sattığını açıklayan Sacca, Twitter’ın diğer kurucusu Evan Williams’ı yeniden sürece dahil edememesi nedeniyle “umudunu yitirdiğini” belirtti.

“Hizmete bayılıyorum, hissesinden nefret ediyorum” diyen Sacca’nın açıklamaları, pazarın genelinde Twitter’a karşı hissedilen hayal kırıklığını da yansıtması itibarıyla önemli. 2013’teki halka arzından kısa süre sonra hisse değeri yüzde 80 oranında düşen platformun, Sacca gibi kendisine son derece güvenen bir yatırımcıyı kaybetmesi, pazarda yeniden heyecan yaratmak için önünde zorlu bir yol olduğunu ortaya koyuyor.

Sacca, Twitter için “çocuklarımdan biri gibiydi” ifadelerini kullandığı ve her şeye rağmen platformun geleceğine dair olumlu bir tablo çizmeye gayret ettiği blog yazısını kaleme aldığı sırada Twitter’ın aylık kullanıcı sayısı 302 milyonken, aradan geçen iki yılda yalnızca 319 milyon seviyesine çıkabildi.

Chris Sacca dün paylaştığı Tweet’lerinde, platformun kapılarını geliştiricilere yeniden açması ve “bot salgını” dediği hastalığına çare bulması gerektiğine inanıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.