CHP’nin reklam filmi Reed Ödülleri’nde finalde

Partinin yerel seçimler öncesinde yayınladığı film, Reeds 2015'in finalistleri arasına girdi.

07.01.2015 - 23:01 | Ali Kuru

CHP'den her günü bayram yapma vaadi

Cumhuriyet Halk Partisi‘nin (CHP), 30 Mart’ta gerçekleştirilen 2014 Yerel Seçimleri‘nden hemen önce yayınladığı, belediye başkan adaylarının bir araya gelerek “Hayat Bayram Olsa” şarkısını koro halinde seslendirdikleri reklam filmi, Reeds Ödülleri 2015’in finalistleri arasına girdi. Yayınlandığı dönemde beğeniyle karşılanan ve 1 milyona yakın gösterim oranına ulaşan film, politik kampanya çalışmalarını değerlendiren yarışmada “En İyi Uluslararası Internet Videosu” kategorisinde son değerlendirmeye kalan üç adaydan birisi oldu.

Öykü Dialogue International imzası taşıyan filmde, Türkiye’yi temsilen seçilen 14 ilden, 4′ü kadın 14 belediye başkan adayı, Şenay’ın ünlü şarkısını birlikte seslendirmişti. Film, Ipsos araştırma şirketinin her ay düzenli olarak yaptığı Ad*Watch araştırmalarına göre, ticari reklam kampanyaları dâhil, Türkiye’de 2014 yılında yapılan binlerce reklam filmi içinde de en çok hatırlanan 3’üncü, en çok konuşulan 6’ncı reklam filmi oldu.

Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği'ne Türk başkanHalen Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’nin başkanlığını da yürüten Öykü Dialogue International Ajans Başkanı Necati Özkan, final başarısıyla ilgili şunları söylüyor: “Doğru zamanda, doğru şeyleri söylüyorsanız, son derece basit bir fikir, temiz bir uygulama ve düşük bir bütçeyle de çok büyük etkiler yaratmak mümkün. ‘Hayat Bayram Olsa’ filmi, 30 Mart’ın neticede bir yerel seçim olduğunu etkili bir biçimde hatırlatmıştı. Ülkedeki yoğun kutuplaşma ve aşırı siyasi tansiyon ortamında insanlara ilaç gibi geldi. Her şeyden önce huzur ve iyimserlik duygusuna, umuda ihtiyacımız olduğunu ve CHP‘nin bu ihtiyacı karşılamaya aday olduğu mesajını net biçimde aktarmıştı.”

2009’dan beridir dağıtılan The Reed Awards, ABD’de faaliyet gösteren siyasi dergi Campaigns & Elections tarafından organize ediliyor ve politik arenada başarısıyla öne çıkan çalışmaları her yıl alanın uzmanı kişilerden oluşan özel bir jüri heyeti ile değerlendiriyor. “Hayat Bayram Olsa” reklam filmi, Las Vegas, ABD’de 22-23 Ocak’ta gerçekleştirilecek ödül töreninde iki rakip filmle birlikte büyük ödül için yarışacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.