CHP genel seçimlere Ali Taran’la girmeye hazırlanıyor

Parti yönetimine sunum yapan Taran ile prensipte anlaşıldığı konuşuluyor.

11.02.2015 - 09:47 | Ali Kuru

CHP genel seçimlere Ali Taran’la girmeye hazırlanıyor

NTV‘nin internet sitesinde bugün yer verilen bir haberde Cumhuriyet Halk Partisi‘nin (CHP) 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler için Ali Taran ile çalışmayı planladığı ifade ediliyor. Haberde, CHP yönetiminin Taran’ın projelerini dinlediği, prensipte el sıkışıldığı, birkaç ayrıntının çözülmesinden sonra anlaşma yapılacağı belirtiliyor. CHP’nin seçim kampanyasının farklı unsurları için başka ekiplerle de anlaştığı için, Taran’ın kampanyanın koordinasyonundan sorumlu olabileceği değerlendiriliyor.

Nesteren Davutoğlu ve ekibi

CHP’nin genel seçimlerde yürüteceği kampanya için belirlediği iş ortaklarına ilişkin ilk haber Ocak ayında gelmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, gazetecilerle bir araya geldiği bir toplantıda, birçok reklamcıyla görüştüklerini ve baskı altında olan çok sayıda firmanın CHP ile çalışmaktan kaçındığını söylemişti. Bu yüzden parti içinde Reklamcılar Derneği eski başkanı Nesteren Davutoğlu liderliğinde bir ekip oluşturduklarını ve kampanyayı bu ekiple yürüteceklerini ifade etmişti.

Cem Uzan’la Genç Parti başarısı

Siyasi kampanyalar Ali Taran için bir ilk değil. Ünlü reklamcı, 2002 seçimlerinde Cem Uzan‘ın yönetimindeki Genç Parti’nin seçim kampanyasını yürütmüştü. Taran’ın kampanyasının da etkisiyle Genç Parti seçimlerde yüzde 7′yi aşarak büyük bir sürpriz yapmıştı.

Kaynak: NTV

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.