Durex’ten Grinin 50 Tonu’nu fırsata çeviren kampanya

Marka ilhamını filmin Sevgililer Günü ile örtüşen yayın tarihinden alıyor.

10.02.2015 - 17:49 | Ali Kuru

Durex’ten Grinin 50 Tonu’nu fırsata çeviren kampanya

14 Şubat’ı oldukça geniş çaplı bir kampanya ile karşılamaya hazırlanan Durex, Grinin 50 Tonu’ndan aynı isimle uyarlanan sinema filminin Sevgililer Günü ile örtüşen yayın tarihini de fırsata çeviriyor.

Durex'ten Grinin 50 Tonu'nu fırsata çeviren kampanyaİngiliz basınında, markanın “bu Sevgililer Günü’nde çiçeği, çikolatayı bir kenara bırakın ve yeni bir şeyler deneyin” mesajı etrafından şekillenen kampanyası için İngiltere’de 1,54 milyon pound (~6 milyon lira) bütçe ayırdığı konuşuluyor.

Farklı oyunlar oynamaya çağıran kampanya filmi, satış noktası ve sosyal medya uygulamalarından oluşan kampanyada tüketicilere markanın jel ürünleri tanıtılıyor. The Grocer’in haberinde markanın bu stratejiye yürüttüğü bir araştırmadan elde edilen, jellerin İngilizlerin yatak odalarından en çok denemek istedikleri şeylerden birisi olduğu sonucundan yola çıkarak ulaştığı ifade ediliyor.

The Grocer, Nielsen verilerine dayandırdığı haberinde, İngiltere’deki kayganlaştırıcı jel pazarının geçtiğimiz yıl yüzde 12,3 büyüme göstererek 17,3 milyon pounda (~66 milyon lira) ulaştığını söylüyor. Haberde bu büyümenin itici gücünün aynı dönemde iş kolunu yüzde 18 büyüterek 9,6 milyon pound (~36,5 milyon lira) hacme ulaştıran Durex olduğuna dikkat çekiliyor.

Durex’in sosyal medyada #50GamesToPlay etiketi ile desteklenen kampanyası Havas Worldwide imzası taşıyor.

Kaynak: The Grocer

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.