‘Cheetos Halka’dan hareketli yaşama destek

Frito Lay Türkiye, çocuklara aktif ve hareketli bir hayat sürmenin önemini anlatmayı amaçladığı...

23.12.2008 - 11:30 | MediaCat

Frito Lay Türkiye, çocuklara aktif ve hareketli bir hayat sürmenin önemini anlatmayı amaçladığı Cheetos Halka ile Şampiyonların Turnesi’ni, olimpiyat madalyalı sporcular Azize Tanrıkulu ve Yakup Kılıç’ın katılımıyla Batman Cheetos Gelişim Merkezi’nde başlattı.

HOSO yağına geçiş için ayrılan yaklaşık 4 milyon YTL’lik yatırım sonucunda ortaya çıkan “Cheetos Halka”dan ilham alınarak geliştirilen proje ile 800’ün üzerinde çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

Toplumsal sorumluluğunun bilincinde bir şirket olarak desteklediği projelerle toplumsal yaşama fayda sağlayan Frito Lay Türkiye, içeriğindeki yüksek protein ile çocukların gelişimine destek olan yeni ürünü “Cheetos Halka” ile birlikte “Cheetos Halka ile Şampiyonların Turnesi”nin ilk ayağını Batman Cheetos Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirdi.

“Cheetos Halka ile Şampiyonların Turnesi” çocuklara aktif ve hareketli bir yaşam sürmenin önemini anlatmayı ve bu çerçevede olimpiyat ruhuna sahip çıkmaya özendirmeyi amaçlıyor. Projeye katkıda bulunan Tekvando Olimpiyat İkincisi Azize Tanrıkulu ve Boks Olimpiyat Üçüncüsü Yakup Kılıç, turnenin ilk ayağında çocuklara kendi hayat tarzlarından örnekler vererek iyi bir sporcu olmak için neler yapılması ve yapılmaması gerektiğini, olimpiyatlara nasıl hazırlandıklarını ve nasıl madalya kazandıklarını anlatarak hareketli bir yaşamın önemini paylaştılar.

Proje kapsamında Batman Cheetos Gelişim Merkezi’ndeki 120 çocuğun katılımı ile gerçekleştirilen seminerde, kendi branşlarındaki bazı temel hareketleri öğreten olimpiyat madalyalı sporcular ayrıca, çocuklara olimpiyat ruhunu sembolize eden “Cheetos Halka” madalyaları taktılar ve çocukların sorularını cevaplandırdılar. Cheetos Halka ile Şampiyonların Turnesi kapsamında; Adıyaman, Gölbaşı, Ömerli, Silvan ve Nusaybin’de bulunan diğer Cheetos Gelişim Merkezleri’nde gerçekleştirilecek seminerler ile 800’ün üzerinde çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.