Cesaret paylaştıkça çoğalır

BP, Richard Whitehead'in öyküsünü sunar...

27.07.2017 - 16:51 | Sencer Uçar

Cesaret paylaştıkça çoğalır

Cesaret nedir? İnanç? Peki ya başarı? Vefa denildiğinde aklınıza ne geliyor?

Kuşkusuz, her bir sözcük herkes için farklı anlamlar taşıyor. Fakat bazı güçlü öyküler, anlamı derin birçok sözcüğü tek seferde ifade edebilir elbet.

Paralimpik oyunlara verdiği desteği dokuz yıldır sürdüren ve Uluslararası Paralimpik Komitesi de dahil olmak üzere dünya genelinde birçok ulusal paralimpik komite ile birlikte çalışmalar yürüten BP, bu yıl Temmuz ayında Londra’da düzenlenen Dünya Para-Atletizm Şampiyonası için hazırlanan reklam filminde paralimpik sporcu Richard Whitehead’in ilham verici hikâyesine yer veriyor.

Richard Whitehead adını ilk kez duyanlar için öncelikle kendisinden kısaca bahsedelim. Whitehead, 1971 yılının Temmuz ayında, İngiltere’nin Nottingham şehrinde dünyaya gelir. Dizlerinden aşağısı doğuştan yoktur. Günün birinde, tek bacağını kaybetmesine rağmen kriket oynamaktan vazgeçmeyen Simon Mellows ile tanışır. Simon Mellows hayatını kaybeder; fakat Whitehead ondan aldığı ilhamla koşmaya devam eder. 2012 Yaz Paralimpik Oyunları’nda 36 yaşındayken atletizm dalında 200 metrede altın madalyaya uzanır ve madalyasını da arkadaşına adar.

İzleyeceğiniz filmde, Whitehead’in arkadaşından aldığı cesareti bir mektup aracılığı ile çocuklarına aktarmasına şahit olacaksınız. Kim bilir, belki de Whitehead’in Mellows’tan devraldığı enerji size de geçer…

Kaynak: Coloribus

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.