MediaCat

CCI 2007 İstanbul

21. Yüzyılda Şehir ve Kültür Endüstrileri Konferansı ilk kez Türkiye’de düzenleniyor. 14-15 Haziran tarihlerinde İstanbul Hilton Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan konferansın açılış konuşmalarını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kültür Bakanı Atilla Koç ve Manchester Üniversitesi’nden İsmail Ertürk gerçekleştirecek.

CCI 2007 İstanbul

21. Yüzyılda Şehir ve Kültür Endüstrileri Konferansı (Cities and Cultural Industries in the 21th Century) ilk kez Türkiye’de düzenleniyor. 14-15 Haziran tarihlerinde İstanbul Hilton Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan konferansın açılış konuşmalarını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kültür Bakanı Atilla Koç ve Manchester Üniversitesi’nden İsmail Ertürk gerçekleştirecek.

Halka açık ve ücretsiz yararlanılabilecek olan konferansta “yaratıcı endüstriler” konusu 7 ayrı oturumda her yönüyle incelenecek. Konferansa Londra ve Manchester belediyelerinin üst düzey yetkilileri; UNESCO, Birleşmiş Milletler – UNCTAD-, Avrupa Birliği ve OECD’de yeni kurulan bu alandaki birimlerin üst düzey yöneticileri; bu alandaki araştırmalara öncülük yapan Bonn, Hong Kong, Leeds, Leiden, Liverpool, New York ve Paris’teki üniversite araştırma enstitülerinden akademisyenler ve konunun Türkiye’den uzmanları katılacak.

Yaratıcı endüstriler, 2005 tarihli Unesco araştırmasına göre 1.7 trilyon dolar büyüklüğüyle dünya GSMH’sının %7’sine sahip ve ortalama yüzde yedilik büyümeyle de en hızlı büyüyen sektörlerden.

Kültür endüstrisi’ne stratejik önem veren İstanbul, bu alanda Londra, New York ve Paris’i geride bırakacak bir dünya metropolü olma amacında. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 21. Yüzyılda Şehir ve Kültür Endüstrileri konferansıyla İstanbul ve Türkiye’nin bu alanda politika oluşturma çabalarına öncülük etmeyi hedefliyor.

CCI 2007

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.