Yaşasın farklılık!

Akıllı kadınlar kendilerini nasıl bir adım öne çıkarır?

04.04.2016 - 17:14 | MediaCat

Yaşasın farklılık!

Kişisel markalama günümüzde bir seçenek değil, kadınların ustalaşması gereken bir alan. Sen Bir Markasın ve Çığır Açan Marka kitaplarından tanıdığımız; marka stratejisti, konuşmacı ve kişisel markalama uzmanı Catherine Kaputa, yeni kitabı Markalaşan Kadınlar’da kişisel markalama alanındaki deneyimini kadınlar özelinde yeniden üretiyor.

İş dünyasıyla ve profesyonellikle özdeşleşmiş kavramlar var: liderlik, hırs, başarı, yönetmek, mücadele, iktidar… Ancak söz konusu kavramların üzerindeki yaldız biraz olsun kazındığında, ortaya çıkanın profesyonellik değil maskülen değerler olduğunu görüyoruz. Ve dünya metropollerinde, hemen her sektörden yönetici veya başarılı kadın, kendilerini kanıtlamak için bu maskülen değerleri omuzlamak durumunda kaldı.

Kaputa’nın çalışmasının omurgası da tam burada şekilleniyor: Kadınlar iş dünyasında “başarılı” da olsa bir noktada erkeğe özgü paradigmanın içinde sıkışıp kalıyorlar. Oysa kadınlar öncelikle, utanmadan ve ürkmeden, kendi cinsiyetlerine özgü yetileri anlamaya çalışmalı ve kendilerini iş dünyasında ve kişisel yaşamlarında konumlandırmadan evvel şu noktalara bakmalı: duygusal zekâ, sözlü ve sözsüz iletişimin gücü, hikâye kurma ve anlatma yetisi, arkadaş edinme ve ağ kurma becerileri, görsellik, alçakgönüllülük, sezgi ve empati…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.