Carlsberg birayı karton kutuya koymaya hazırlanıyor

Marka, yeni ambalajın üç yıl içinde raflarda olacağını söylüyor.

28.01.2015 - 15:50 | Ali Kuru

Anadolu Efes iletişim danışmanını seçti

Ambalaj olarak geleneksel şişeler yerine karton kutular kullanan şarap markalarının ardından şimdi de bir bira markası benzer bir deneye girişiyor. Odun fibrillerinden üretilecek ve dokusu doğada biyolojik olarak tamamen yıkılabilecek yeni bir ambalaj üzerinde çalıştığını açıklayan Carlsberg, yeni kutu teknolojisiyle sunulacak ürünlerin üç yıl içinde raflarda olacağını söylüyor.

Popular Science’ın haberine göre Carlsberg’in yeni bir görünüşe sahip olacak kutuları şeffaf olmayacak ve üretimde kullanılacak odun fibrillerinin oluşturduğu doku, paketin yüzeyinde çıplak gözle görülebilecek.

Haberde Carlsberg’in doğada tamamen yıkılabilen karton bira kutularıyla hâlihazırda kullanılan cam şişelere oranla daha çevreci bir ambalaj kullanımına geçmeyi hedeflediği söyleniyor. Ayrıca, markanın oldukça ağır olan cam şişelerle birlikte gelen yüksek taşıma maliyetlerini azaltmayı amaçladığı da belirtiliyor.

Kaynak: Popular Science

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.