Ezgi Mola İpana’nın reklam yüzü oldu

P&G markası İpana, yeni ürünüyle birlikte hayata geçireceği iki yeni projeyi duyurdu.

28.01.2015 - 14:14 | MediaCat

Ezgi Mola İpana’nın reklam yüzü oldu

İpana & Oral-B Araştırma Merkezi’nin düzenlediği, ağız ve diş sağlığında yeni perspektiflerin konuşulduğu 3X panelinde bir araya geldi. Panele Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği kurucusu ve aynı zamanda New York Üniversitesi tarafından iki senede bir dünyanın en iyi estetik diş hekimlerine verilen “The Smigel” ödülünü alan ilk Türk diş hekimi Dr. Galip Gürel, dünya çapında ağız ve diş bakım trendleri ve inovasyon konularında çalışmalar yapan Dr. Guy Goffin ve P&G Almanya ofisinde ağız bakım Ar-Ge’de görev alan Adam Boulding konuşmacı olarak katıldı.

Tplantının en dikkat çekici konu başlıkları, ağız ve diş sağlığı ile ilgili iki büyük proje duyurusu oldu. Panelde bir araya gelen P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel ve İpana’nın marka yüzü olan oyuncu Ezgi Mola, Türkiye çapında ağız ve diş bakımının daha üst seviyelere taşınmasına katkı sağlayacak iki yeni projeyi birlikte duyurdular.

P&G ve TDB’den farkındalık programı

P&G ve TDB, Türkiye çapında ağız ve diş sağlığı muayenesi ve farkındalık programı başlatıyor. Program kapsamında ileri teknoloji ile özel olarak hazırlanan mobil klinik ilk etapta altı büyük ili gezip genel sağlığın ayrılmaz bir bütünü olan ağız diş sağlığı ile ilgili farkındalık yaratacak ve muayeneleri gerçekleştirecek. Mobil klinikte görevli diş hekimleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Gaziantep illerinde halkla bir araya gelecek. Mobil Klinik ile önümüzdeki dönemde altı ile daha gidilmesi planlanıyor.

P&G ve TDB'den farkındalık programı

İpana ve TDB’nin hayata geçireceği bir diğer proje, Koruyucu Ağız Diş Sağlığı Araştırmaları Teşvik Ödülü ise koruyucu diş hekimliği alanında yapılan araştırmaları destekleyecek. Türkiye’de koruyucu ağız diş sağlığı alanında yapılan bilimsel araştırmalar TDB ve İpana’nın ortaklaşa oluşturduğu bilimsel bir kurul tarafından değerlendirilecek ve ödüllendirilecek. Türkiye çapındaki araştırma yapacak olan tüm diş hekimlerine açık olan yarışmaya tdb.org.tr veya agizbakimuzmani.com adreslerinden başvuruda bulunulabilecek. Ödül kazananlar Mayıs 2016’da yapılacak TDB Uluslararası Dişhekimliği Kongresi’nde açıklanacak.

P&G ve TDB'den farkındalık programı

İpana’nın marka yüzü Ezgi Mola, projeye verdiği desteği şöyle özetliyor: “Diş bakımı hem günlük yaşantım hem de oyunculuk kariyerim için çok önemli ve belirleyici bir unsur. Sağlıklı gülüşümle diş bakımının önemi konusunda toplumun farkındalığına katkı sağlayabileceğimi düşünmek beni mutlu ediyor. Sağlıklı dişler ve sağlıklı bir yaşam için ağız ve diş bakımı, hayati öneme sahip. Üstelik sağlıklı dişlerim sayesinde güvenle gülüyorum ve gülüşümü saklamıyorum. Bu alanda dünyada öncü firmalardan P&G’nin İpana markasıyla işbirliği yaptığım için çok mutluyum.”

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Ezgi Mola İpana'nın reklam yüzü oldu

Ezgi Mola İpana'nın reklam yüzü oldu