Hikâyeler nerede başlar?

Peki ya sizin hikâyeniz?

24.05.2017 - 10:01 | Sencer Uçar

Hikâyeler nerede başlar?

Canon, genç kitleyi hedefleyen “Live for the Story” adlı yeni bir kampanyaya imza atıyor.

VCCP London tarafından imzası taşıyan ilk reklam filminde de deneyimlerini fotoğraflamaya bayılan akıllı telefon jenerasyonu hedefleniyor.

Bir bebeğin ilk adımları ile başlayan film, bebeğin çocukluğundan gençliğine uzanıyor; bisikletle devam eden “hikâye” arkadaşlarla paylaşılan anlarla devam ediyor. Piyano çalmalar, kıyafetlerle yüzmeler ve atlar ile koşturmalar gibi anlık heyecanlara yer veriliyor. Böylece, fotoğrafın artık sadece özel günlerin ölümsüzleştirilmesinden ibaret olmadığı da vurgulanmış oluyor.

Hazırlanan kampanya ile genç neslin zihninde canlanan Canon algısının değiştirilmesi hedefleniyor. Kampanya ile hem insanlardan kendi hikâyelerini anlatmaları isteniyor hem de kendilerini var eden sınırları yine kendilerinin yarattığı mesajı veriliyor.

Canon aynı zamanda bir sosyal medya kampanyası da başlatıyor ve kazanana 365 günlük bir Dünya turu armağan ederek kendi fotografik hikâyesini üretme şansı tanıyor. Zoe Kravitz de kampanya kapsamında hazırlanan 365 Days of Summer adlı online film ile hayranlarını yaz boyunca hikâyelerini paylaşmaya ve Dünya turuna hak kazanmaya davet ediyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.