MediaCat

Cannes’ın en tartışmalı işleri – 3

Jüri toplantılarında en çok ne tartışıldı?

Cannes’ın en tartışmalı işleri – 3

Cannes’ın en tartışmalı işleri serisinde MediaCat’in sorusunu yanıtlayan Medya, PR, Açıkhava ve Yaratıcı Etkililik Jüri Başkanları için tartışmalar işlerden çok kavramlar ve eleme sürecinde dikkat edilecek kurallar üzerineydi. İşte dört kategoride jüri toplantılarında en çok tartışılan konular.

Yazı dizimizin ilk bölümüne buradan, ikinci bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

PR Kategorisi

Lynne Anne Davis, Kategori Jüri Başkanı
FleishmanHilard Pasifik Asya Başkanı ve Kıdemli Ortağı

“PR kategorisinde tartışma ve çabalarımız başvuran işlerin ne denli özgün, orijinal olduklarını anlamak üzerineydi sanırım. Bazı işler, doğru ve özgün bir biçimde kurgulanıp işlenirse insanlar için son derece ilham verici olabilir; kanıksadıkları için üzerine düşünmedikleri bazı konuların onlar için aslında ne denli önemli olduğunu insanlara gösterebilir. Öte yandan bazı işler, çok iyi hazırlanmış olsa da yeterince özgün değildir. Özgün olmayan bir fikirle kurgulanan işlerin PR düşünüşüne pek de uygun olmayabileceğini düşünüyoruz.”

PR Grand Prix: Like a Girl / P&G * Leo Burnett & MSL Group

Açıkhava Kategorisi

Juan Carlos Ortiz, Kategori Jüri Başkanı
DDB Latina Başkanı ve CEO’su & DDB Amerika Yaratıcı Başkanı

“Bizim için en önemlisi daima kendimizi başvuran işleri iyi anlamak konusunda geliştirmek ve elbette, onların açıkhava işleri olup olmadıklarını kendimize sormak oldu. Pek çok iş açıkhavada kendisine yer buluyor, dolayısıyla en büyük tartışmalarımız elimizdeki işin örneğin basın değil yalnızca açıkhava olup olmadığı, açıkhavaya gerçekten odaklanıp odaklanmadığı üzerineydi.”

Açıkhava Grand Prix: iPhone6 World Gallery / Apple * TBWA\Media Arts Lab Los Angeles

Yaratıcı Etkililik Kategorisi

Wendy Clark, Kategori Jüri Başkanı
Coca-Cola Kuzey Amerika Gazlı İçecekler ve Stratejik Pazarlama Başkanı

“Bizim en çok tartıştığımız konu başvuran işlerin faydasını anlamak oldu. Etkililik, ölçmesi çok zor bir metrik ve jüri üyeleri olarak bir markanın veya şirketi bu bağlamda ğerlendirmek bizim sorumluluğumuzda. Trafik kurallarına uymak, organ bağışı… Tüm bunlar etkililiğini ölçmenin gerçekten zor oldu meseleler. Dolayısıyla, en azından bizim perspektifimizden, aramızda bir gerilimin oluşmasına neden oldu.”

Yaratıcı Etkililik Grand Prix: Test Series/Volvo Trucks * Forsman&Bodenfors

Medya

Nick Emery, Kategori Jüri Başkanı
Mindshare Global CEO’su

“Üzerine tartıştığımız belirli bir iş yoktu, tüm çalışmalarda medyaya ne kadar odaklanıldığını anlamaya çalıştık. Yalnızca tek bir alana yoğunlaşmadan daha bütünleşik bir kurguyla hazırlanan çalışmalar, tartışma süreçleri boyunca sonuca varılmasında belirleyici oldu. Teknolojinin yanı sıra çözüm üreten ve etki yaratan Kırmızı Işık projesi, bu bağlamda, tüm jüri üyeleri olarak Grand Prix alması konusunda hemfikir olduğumuz bir işti.”

Medya Grand Prix: Kırmızı Işık uygulaması / Vodafone * Y&R Teamred Istanbul

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.