Cannes’da Basın, Dizayn ve Siber Lions Ödülleri sahiplerini buldu

Bu sene 56. düzenlenen Uluslararası Cannes Lions Reklam Festivali'nin üçüncü ödül gecesinde Basın, Dizayn ve Siber ödül kategorilerinde...

25.06.2009 - 10:34 | MediaCat

Bu sene 56. düzenlenen Uluslararası Cannes Lions Reklam Festivali’nin üçüncü ödül gecesinde Basın, Dizayn ve Siber ödül kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu.

Yarışmaya Dizayn kategorisinde 1139 başvuru, Siber kategorisinde 2205 ve Basın kategorisinde toplam 5048 başvurunun yapılmıştı.

290 işin kısa listeye kaldığı Basın kategorisinde toplam 71 iş ödül kazandı. Dizayn kategorisinde ise kısa listeye kalan 159 iş arasından 83 iş ödül kazanırken, Siber kategorisinde toplam kısa listeye kalan 208 iş arasından 80 iş ödüllendirildi.

5048 projeyle en fazla başvurunun olduğu Press Lions kategorisinde Grand Prix kazanan ajans Wrangler için hazırladığı basın kampanyasıyla Fred & Farid Paris oldu. Ajansın Wrangler için hazırladığı beş ayrı basın ilanından oluşan kampanya bu seneki tek Grand Prix’nin sahibi oldu.

Toplamda 71 ödülün dağıtıldığı kategoride Türkiye’ye iki Gümüş, iki de Bronz Aslan geldi. DDB&CO. İstanbul’un CNNTurk için ‘Lightening’ ve ‘Meadow’ başlıklı ilanlardan oluşan basın kampanyası ile Finansbank için hazırladığı ‘Birds’, ‘Kite’ ve ‘Zeppelin’ başlıklı ilanlardan oluşan mortgage kampanyası Gümüş Aslan kazandı. Ajansın Finansbank için hazırladığı ‘accident’ başlıklı otomobil sigortası kampanyası ve Gürsoy Resim Kursu için hazırladığı ‘The Fastest Course’ başlıklı kampanya da Bronz Aslan’a layık görüldü.

Yarışmaya geçen yıl eklenen Dizayn kategorisinde bu yıl 1139 proje yarıştı. 83 proje ödüle layık görüldü. 56. Cannes Lions Dizayn kategorisinde Grand Prix ödülüne layık görülen ajans Hong Kong’dan Nike Hong Kong için hazırladıkları ‘Paper Battlefield’ McCann Worldgroup Causeway Bay oldu. Yarışmada tek Grand Prix’nin yanı sıra 22 tane Altın Aslan dağıtıldı.

Siber kategorisinde 3’ü Grand Prix olmak üzere toplam 80 ödül verildi.

Bu sene Cyber Lions kategorisine 2205 proje başvurdu. Siber Lions kategorisinde Grand Prix ödülüne layık görülen projeler Avustralyalı ajans Cumminsnitro Brisbane, İngiltere’den AKQA London ve Amerika’dan 42 Entertainment Pasadena’dan geldi.

Yılın interaktif ajansı Goodby Silverstein & Partners oldu. İkinci ajans Crispin Porter & Bogusky olurken, üçüncü ajans ise Belçika’dan Boondoggle oldu.

Cyber Lions Grand Prix’leri

Ajans: Cumminsnitro Brisbane

Reklamveren: Tourism Queensland

Proje: The Best Job in the World

Ajans: AKQA London

Reklamveren: Fiat

Proje: Eco: Drive

Ajans: 42 Entertainment Pasadena

Reklamveren: Warner Bros Worldwide Marketing

Proje: Why So Serious?

MediaCat Online Site İçi Link

Basın dalında Türkiye’ye 4 Aslan

Cannes’da Medya, Açıkhava ve Radyo Lions Ödülleri açıklandı

Cannes’da DDB&Co’ya ödül yağdı

Cannes’dan Türkiye’ye ikinci ödül ‘Silver Lion’

Cannes’dan Türkiye’ye ilk ödül geldi

Cannes’da Promo, PR ve Doğrudan Pazarlama Lions Ödülleri açıklandı

Türkiye’den 34 iş Cannes kısa listelerinde

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.