MediaCat

Cannes Lion’ta St. Mark ödülü Dan Wieden’in

59. Cannes Lions Uluslararasın Yaratıcılık Festivali’nde prestijli St. Mark ödülünün bu yılki sahibi Dan Wieden olacak.

Cannes Lion’ta St. Mark ödülü Dan Wieden’in

59. Cannes Lions Uluslararasın Yaratıcılık Festivali’nde prestijli St. Mark ödülünün bu yılki sahibi Dan Wieden olacak. Wieden+Kennedy ajansının kurucularından olan Dan Wieden, 1982 yılında ortağı David Kennedy ile birlikte ajansını kurdu.

İlk müşterilerinden biri Nike’tı ve Nike’ın kurucusu Phil Knight, iki ortağa reklama inanmadığını söyleyince, Nike’ın ünlü sloganı "Just Do It" bu ikili tarafından bulundu. Beş kişiyle kurulan bu ajans, kuruluşundan 30 yıl sonra, Portland, New York, Londra, Yeni Delhi, Şangay, Tokyo ve Sao Paolo ofisleriyle, bütün dünyada 1200’ün üzerinde çalışanıyla hayatına devam ediyor. Ve Coca-Cola, Chrysler, Delta Airlines, ESPN, Heineken, Honda, Kraft, Levi’s, Nike, Old Spice ve Procter & Gamble gibi büyük müşterilere hizmet veriyor.

St. Mark ödülü, 1954 yılında Lions ödüllerinin ilk yapıldığı yer olan Venedik’teki St. Mark meydanınfs başlayan ödüllerin şerefine veriliyor. Festival 1984’te Cannes’a taşındı.

İlk St. Mark ödülü geçtiğimiz yıl Sir John Hegarty almıştı.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.