MediaCat

Cannes Lions yılın en yaratıcı reklamverenini açıkladı

Cannes Lions’a göre yılın en yaratıcı reklamvereni Unilever oldu.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali tarafından reklamverenlerin cesur, yaratıcı ve inovatif pazarlama çözümleriyle özdeşleşmelerinin yanı sıra Cannes Lions performansları gözetilerek belirlenen Creative Marketer of the Year (Yılın Yaratıcı Reklamvereni) ödülünün bu yılki sahibi Unilever oldu.

Dove, Hellmann’s, Marmite, Vaseline, Magnum, Kirlenmek Güzeldir (Omo, Skip ve Persil) ve Pot Noodle gibi markalarıyla son yıllarda Cannes Lions’ta birçok Aslan’a uzanan Unilever, Creative Marketer of the Year unvanıyla 2010 yılında da onurlandırılmıştı. Dove’un Ogilvy Londra & DAVID Madrid imzalı #TurnYourBack kampanyası geçtiğimiz yıl Media Lions’ta Grand Prix ile ödüllendirilmişti. Markanın 20’nci yılını kutlayan kapsayıcı güzellik misyonu Gerçek Güzellik (Real Beauty) temelinde 2013’te hayat bulan Dove Real Beauty Sketches kampanyasının, Dan Wieden Titanium Lion Grand Prix’si ve Creative Effectiveness Lions Altın Aslanı dahil 16 Aslan ödülü bulunuyor.

Unilever’in Creative Marketer of the Year ile onurlandırılmasını değerlendiren LIONS CEO’su Simon Cook, “Bu ödül, global yaratıcı iletişim sektöründe ortaya koydukları çalışmalarla yaratıcılıkta kusursuzluğun çıtasını sürekli yükselten markaların takdir edilmesi ve kutlanması anlamına geliyor. Unilever farklı pazarlarda geniş marka yelpazesiyle, çok sayıda ajansla işbirliği yaparak yaratıcılığın sınırlarını istikrarla zorluyor, yaratıcılığın gücünü ilerleme ve büyüme için itici bir güç olarak açıkça anladığını ve buna bağlılığını gösteriyor” açıklamasında bulundu.

Unilever’in büyüme ve pazarlamadan sorumlu ismi Esi Eggleston Bracey ise Cannes Lions’a teşekkürlerini sunarak, “Cesur, atılgan ve daha yaratıcı pazarlama için kararlılığımız sarsılmaz. İlhamla başlayan yaratıcılık ticaretle her an bağlantıdadır, arzulanan ve göz ardı edilemeyecek üstün markalar oluşturmak için insanlarda karşılık bulur. Bu ödülü, insanlara hizmet etmek ve markalarımızı büyütmek için insan bağlantısının gücünü kavrayan ekibimiz adına kabul etmek büyük bir onur” dedi.

Bu yıl Cannes Lions’ın açılış konuşmasını gerçekleştirecek olan Esi Eggleston Bracey, Unilever adına ödülü 21 Haziran’da festivalin son ödül töreninde alacak.

İlk olarak 1992 yılında takdim edilen Creative Marketer of the Year ödülünün geçen yılki sahibi AB InBev olmuştu. Önceki yıllarda Creative Marketer of the Year ile onurlandırılanlar arasında Apple, Burger King, Coca-Cola, Google, Heineken, IKEA, Mars, McDonald’s, Samsung ve Microsoft gibi reklamverenler yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.