Saatchi & Saatchi Showcase: 25X25

Cannes'ın en ilginç gösteriminden kendi geçmişine saygı duruşu.

25.06.2015 - 14:35 | Ozan Mert

Saatchi & Saatchi Showcase: 25X25

1991 yılında Saatchi & Saatchi‘nin kreatif lideri Paul Arden tarafından başlatılan Saatchi & Saatchi New Directors’ Showcase (NDS) bu yıl 25’inci yaşını kutladı. Reklam filmleri, kısa filmler, markalı filmler, müzik klipleri ve animasyonlardan oluşan ve mizah, sürrealizm ve erotizmi harmanlayan seçki Cannes‘ın en ilgi çeken etkinliklerinden birisi.

Şimdiye kadar akrobasi şovları, hologramlar, uçan robotlar gibi sıra dışı gösterilerle açılan gösterimin katılımcılarını 25’inci yılda belki çok daha özel bir uygulama bekliyordu. Saatchi & Saatchi bugüne kadarki bütün seçkiler arasından her bir yıl için birer yönetmen seçip bunlardan birer 60 saniyelik film hazırlamasını istemiş. “25X25” başlığını taşıyan bu antolojideki 25 film yönetmenin daha önce seçkide yer alan filminde kullandığı bir görsel unsur (deve, gözlük, çekiç gibi) ile bitmek, antolojide kendinden bir önce yer alan yönetmenin kullandığı unsur ile başlamak zorundaymış. Sonuçta ortaya çıkan 25 dakikalık bütün, birbirinden çok farklı yönetmenlerin tarzlarını fark ettirmeden birbirine eklemleyerek pürüzsüz bir akış yaratan benzersiz bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

Bu yılki asıl seçki ise daha az grotesk, daha çok melankoli ve müzik içeriyor. Seçkideki filmleri ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.

Maria Takeuchi & Frederico Phillips | as·phyx·i·a

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Fotoğraf: @gmastromatteo

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.