Cannes Lions’tan inovasyon festivali

Lions Innovation Festivali'nin ilki 25-26 Haziran 2015'te düzenlenecek.

30.10.2014 - 21:26 | Ali Kuru

Cannes Lions bugün yayınladığı bir duyuru ile gelecek yıldan itibaren düzenlenmeye başlayacak iki günlük yeni bir festivali, “Lions Innovation”ı ilan etti. Duyuruda, yeni festival çerçevesinde dağıtılacak ödüller için de iki yeni kategori açıklandı: Creative Data Lions ve Innovation Lions.

Lions Festival CEO’su Philip Thomas, bu hareketin endüstride hem markalar, hem de ajanslar açısından heyecan verici fırsatlar yaratan dramatik değişimlere karşı oluşturulmuş etraflı bir yanıt olarak tanımlıyor. Duyuruda Thomas’ın şu ifadelerine yer veriliyor; “Büyük fikirleri hayata geçirirken veriyi ve teknolojiyi araç olarak kullanmak artık ana akım haline geldi. Bu sismik değişikliklerin endüstride ortaya çıkışıyla birlikte, Cannes Lions’a da var olan bu gerçeği görmek ve yansıtmak için yeni yolları değerlendirme talepleri gelmeye başladı. Lions Innovation Festivali verinin ve teknolojinin yaratıcılığın nasıl güçlü birer katalizörü olabileceğinin altını çizecek.”

Yeni Aslanlar

Lions Festival, Lions Innovation Ödülleri için duyurduğu yeni Creative Data Lions ve genişletilmiş Innovation Lions kategorilerinin endüstri ile işbirliği içerisinde belirlendiğini ifade ediyor. Duyuruda Innovation Lions kategorisinin artık hem bağımsız, hem de markalı teknolojik çözümleri, reklam platformlarını ve modellerini kapsayacağı belirtiliyor. Yine, Creative Data Lions ile de verinin fikirleri şekillendirmekte, hikâyeyi daha iyi anlatmakta ve etkileşimi artırmaktaki rolünün onurlandırılması hedefleniyor.

Festival içinde festival

Duyuruda, ödüller için zemini oluşturacak olan festivalin özenle seçilmiş konular üzerine sunumlardan, gösterilerden ve networking fırsatlarından oluşacağı vurgulanıyor. Etkinliğin Cannes Lions 2015‘in bir parçası olacağını söyleyen Lions Festival, “Classic Pass” sahibi delegelerin Lions Innovation’a ücretsiz katılabileceğini belirtiyor. İsteyenlerin, iki günlük bu yeni etkinliğe ayrıca katılabilmeleri de mümkün olacak. 25-26 Haziran 2015’te gerçekleşecek Lions Innovation Festival’e başvurular 22 Ocak 2015’te başlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.