Cannes CEO’su Thomas: SXSW ve CES tacımızı elimizden alamaz

Philip Thomas, festivalin gelecekte de pazarlama dünyasının merkezinde yer alacağı görüşünde.

16.06.2014 - 16:01 | Ali Kuru

Cannes Lions CEO'su Thomas: SXSW ve CES tacımızı elimizden alamaz

Son dönemlerde reklam ve pazarlama dünyasının yeni ilgi odakları olarak ön plana çıkan South by Southwest (SXSW) ve Consumer Electronics Show (CES) etkinliklerinin Cannes Lions’ı nasıl etkileyeceği sorusuna festivalin CEO’su Philip Tomas’ın yanıtı net; “Tacımızı elimizde alamazlar”.

Thomas, Brand Republic’te yayınlanan röportajında SXSW ve CES‘in alternatif temaları ve yapıları ile Cannes Lions‘a kıyasla farklı bir iş yaptıklarını söylüyor. Her iki etkinliğin de alanlarında muhteşem işler başardığını belirten Thomas, Cannes Lions’ı bu etkinliklerden ayıran şeyin fikirlere odaklanması olduğunun altını çiziyor.

Bu etkinliklere olan ilginin endüstrinin yüz-yüze gerçekleştirilen etkinliklere ihtiyacını ortaya koyduğunu söyleyen Thomas, bir yılda aynı endüstrinin ilgisini yakalamayı başaran üç farklı etkinliğin olmasında da bir sakınca olmadığını söylüyor.

Cannes Lions CEO'su Philip Thomas, festivalin özgün kimliği ile gelecekte de pazarlama dünyasının merkezinde yer alacağı görüşünde.Thomas, WPP CEO’su Martin Sorrell tarafından da dile getirilen, Cannes Lions’ın fazlasıyla genişlediği yönündeki eleştirilere ise şu yanıtı veriyor:

“İnsanlar son 15-20 yıldır Cannes’ın çok genişlediğini söylüyor. 1990’dan kalma bir kupürüm var Cannes’ın çok genişletildiğini söyleyen.

Endüstri bugün hiç olmadığı kadar karmaşık bir yapıya sahip ve artık çok daha fazla insan festivale dâhil olmak istiyor. Oyuna sürekli çok sayıda yeni oyuncu giriyor ve durum böyleyken katılımcı sayısına sınırlama getirmeniz etkinliği sadece kıdemli temsilcilerin doldurması anlamına geliyor. Oysa Cannes’da hissettiğiniz heyecanın temelinde Young Lions yer alıyor.”

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, 1954 yılında sadece televizyon kategorisi ile başladığı yolculuğa bugün 17 kategori ile devam ediyor. Son olarak ürün tasarımı kategorisini yarışmaya dâhil eden festivale 2014’te 97 farklı ülkeden toplam 37.400 başvuru yapıldı. Advertising Age festivalin başvurulardan elde ettiği gelirin bu yıl 28 milyon doların üzerine çıktığını rapor ediyor.

Kaynak: Brand Republic ve Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.